Спеціальні потреби

Перелік терористичних організацій поповнить мережа «Гаккані»


Сполучені Штати визначать базоване у Пакистані войовниче угруповання «Гаккані» терористичною організацією. Таке рішення США може прокласти шлях до введення жорстких фінансових санкцій проти цією екстремістської мережі.

За повідомленням представника Державного департаменту, державний секретар США Гілларі Клінтон, перебуваючи у Владивостоці на саміті організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співтовариства, підписала звіт для Конгресу, в якому зазначається, що ця мережа відповідає критеріям терористичної організації. Як правило, офіційне визначення набирає чинності через 10 днів після внесення звіту до Конгресу.

На мережу «Гаккані» покладають відповідальність за низку атак, включно з нападами на американських військовослужбовців в Афганістані та на посольство США в Кабулі.

Це угруповання, яке підтримує зв’язки з Талібаном та аль-Кайдою, як повідомляється, має свій осідок у племінному районі Північний Вазиристан у Пакистані. Вважається, що «Гаккані» також утримує тісні зв’язки з елементами розвідки Пакистану – звинувачення, яке влада Пакистану заперечує.

Пакистанські власті кажуть, що рішення США щодо визначення «Гаккані» терористичною організацією може негативно вплинути на відносини між обома країнами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG