Спеціальні потреби

Репортаж: Унікальний польовий госпіталь із США кілька місяців не відправляли на передову АТО


Подарований Україні американський госпіталь досі знаходився на базі десантних військ під Житомиром, і в ньому проводили тренінги військові лікарі. На останньому бойовому злагодженні перед відправленням шпиталю на Донбас побувала наша київська кореспондентка.

Щойно неподалік відгримів бій, і тепер у польовий шпиталь, розгорнутий безпосередньо на лінії фронту, везуть поранених.

Тут їх розсортирують – комусь потрібна негайна операція за життєвими показами, інших перев’яжуть, затампонують рани і переллють кров, для того щоб потім – вертольотом чи реанімобілем – евакуювати для складнішої медичної допомоги в стаціонарний лікувальний заклад, у тил.

Це не Схід України, це село під Житомиром, полігон десантних військ. Тут проходять бойові злагодження, максимально наближені до реальних фронтових умов.

До цього часу у нас у військах такого обладнання не було

Імітація відбувається на базі переносного шпиталю, подарованого Україні урядом США та американським народом.

Цей шпиталь унікальний для України. Чотири намети, нафаршировані новісіньким портативним обладнанням. Згортається-розгортається за добу, 10 днів здатен працювати автономно, приймає за день від ста до двохсот поранених. Військові лікарі кажуть – апаратурою такого рівня може похвалитися далеко не кожна стаціонарна лікарня.

Говорить в.о. начальника медслужби десантних військ України Віталій Череватов:

Я думав, що за два місяці цей госпіталь уже буде на передовій. Я був шокований нашою бюрократичною машиною

«До цього часу у нас у військах такого обладнання не було. І тим паче, що з американської сторони півтора року ми будемо отримувати лікарські засоби та витратний матеріал».

Усе це добро вартістю майже у 8 мільйонів доларів передали Україні ще у серпні. Тоді ж таки в серпні відбувся тренінг: американські військові медики навчили українських колег, як користуватись.

А потім шпиталь, на який чекали на фронті, надовго застряг у тилу. Почалась паперова тяганина у чиновницьких кабінетах, – нарікають лікарі.

Володимир Прокопенко, в.о. командира медроти 79-ї аеромобільної бригади, каже:

«Я думав, що за два місяці цей госпіталь уже буде на передовій. Я був шокований нашою бюрократичною машиною. Іде війна. Але я бачу по тій стопці паперів, що вона більшає, більшає і більшає. Проводити специфікацію, сертифікацію...»

Лікарі сподіваються – усім тим формальностям нарешті настане кінець, і госпіталь поїде туди, куди призначався.

Говорить начальник госпіталю Віталій Спіцин:

«Зараз ми знаходимося на рівні найвищої готовності, і після отримання наказу командуючого про пересування в зону проведення антитерористичної операції цей мобільний госпіталь пересувається разом з усім обладнанням».

Натренований персонал вирушати у зону АТО готовий. Наказу чекають дві зміни лікарів та начальник польового шпиталю.

Як підвердили «Голосу Америки» у Міністерстві оборони, наказ нарешті надійшов, і зараз мобільний військово-медичний шпиталь перебуває в дорозі на Схід України.

Дивіться також: Вибори показали, що вплив Москви на Україну зменшується - експерт

XS
SM
MD
LG