Спеціальні потреби

Актуально

Каліфорнія дозволила надання фінансової допомоги студентам-нелегалам

На сьогодні понад 50 мільйонів мешканців США, походять з країн Латинської та Південної Америки. Для багатьох з них актуальним на президентських виборах 2012 року є питання імміграційної реформи, а саме - як його планує вирішити той чи інший кандидат у президенти. Одна з найбільших громад латиноамериканців сконцентрована у місті Лос-Анджелес, штату Каліфорнія. Цей штат нещодавно прийняв закон про надання фінансової допомоги студентам, які є нелегальними іммігрантами. Прийняття ж подібного закону на загальнонаціональному рівні постійно блокується у Конгресі.

Історія Ненсі Мези досить типова. Вона народилась у Мексиці, а до США потрапила, коли їй було 2 роки. Мати Ненсі привезла її до США у пошуках кращого життя.

«Моя мати зі мною на руках прибула сюди нелегально, пішки через пустелю. Я вважаю себе американкою і єдине, чого мені не вистачає, так це шматка паперу», - говорить Ненсі.

Меза щойно закінчила базову університетську освіту і думає продовжувати навчатися на юриста. Нещодавно у Каліфорнії прийняли закон, за яким студенти-нелегали можуть отримати фінансову допомогу на навчання в університеті свого штату. За її словами, прийняття нового закону відкриває для таких молодий людей, як вона, нові можливості.

За приблизними підрахунками у США сьогодні проживає 11 мільйонів іммігрантів без документів. Два мільйони з них – це молодь і студенти, розповідає Директор Центру зайнятості Університету Лос-Анджелеса Кент Вонґ. І лише три штати дозволяють їм просити фінансової допомоги на навчання.

«Ці діти не порушували жодного закону. Вони робили все, про що їх просило суспільство. Вони наполегливо вчилися в школі і тепер хочуть продовжити освіту в університеті, а ми їх переслідуємо за те, над чим вони не мали ніякого контролю», - говорить Кент Вонґ.

Конгрес США вже кілька років не може прийняти закон, який би допоміг таким дітям стати повноправними громадянами країни.

«Через те, що більшість з них - вихідці з Латинської Америки та Азії, довголітні, консервативні, білошкірі члени Конгресу бояться інтеграції людей іншого кольору шкіри в наше суспільство», - вважає Кент Вонґ.

Але стратег республіканської партії Луіс Альварадо каже, що обидві політичні партії країни усвідомлюють необхідність провести національну імміграційну реформу. Однак, це надзвичайно складна справа.

«Вирішити цю проблему надзвичайно складно. Насправді, її не буде вирішено, поки не стане відомо, хто буде наступним президентом США», - говорить він.

На виборах 2008 року нині діючого президента США демократа Барака Обаму підтримало 60 відсотків виборців латиноамериканського походження, для яких питання імміграційної реформи стоїть найгостріше.
Тож в обох партіях розуміють політичну силу цієї етнічної групи, щоправда, принаймні поки що, про неї згадують і говорять лише напередодні виборів.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG