Спеціальні потреби

Великобританія відмовляється визнати індіанські паспорти американських спортсменів


Великобританія відмовляється визнати індіанські паспорти американських спортсменів

Уряд Великобританії відмовився дозволити команді американських індіанців з лакросу (lacrosse) в’їхати в країну на основі паспортів їх племінної федерації.

Британські офіційні особи заявили в середу, що команда ірокезів може прибути до Великобританії з документами, які уряд визнає дійсними, тобто з американськими або канадськими паспортами.

Це рішення надійшло через кілька годин після того, як державний секретар США Гілларі Клінтон погодилася тимчасово відмовитись від американських паспортних законів, щоб команда могла взяти участь у Світовому чемпіонаті з гри в м’яч на траві на основі паспортів, що їх випустила Конфедерація Ірокезів.

Спортсмени заявили, що вони користуватимуться лише паспортами своєї племінної федерації, тому що вони мають суверенний статус у рамках Сполучених Штатів.

Представник Державного департаменту США заявив, що пані Клінтон зробила одноразовий виняток для групи ірокезів, тому що вона бажала, щоб провідні у світі команди з гри в м’яч на траві взяли участь у спортивних змаганнях. Однак британське рішення означає, що ірокези не матимуть такої нагоди.

Більшість ірокезів проживає у північному штаті Нью-Йорк, де їх конфедерація має суверенний статус. Первісно спортсменам було сказано, що для закордонної подорожі вони мусять отримати американські паспорти, але вони відмовились, кажучи, що видані у Вашингтоні паспорти були б образою їх національної окремішності.

XS
SM
MD
LG