Спеціальні потреби

Близькосхідна четвірка закликає Ізраїль припинити будівництво у Єрусалимі


Сполучені Штати, ООН, Росія і Європейський Союз, які утворюють так звана «близькосхідна четвірка», закликали Ізраїль припинити спорудження будівель на палестинських територіях та повернутися до мирних переговорів з палестинцями. Після наради у москві заяву від імені «четвірки» оприлюднив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Високопосадовець піддав осуду ізраїльський план побудувати 1600 нових будинків у Східному Єрусалимі, кажучи, що анексія цього району міжнародно не визнана.

Голова палестинської делегації на переговорах Саїб Ерекат привітав заяву «квартету» і закликав сторони вести уважний моніторинг дій Ізраїля на окупованих територіях. Сторони «четвірки» також закликали до відновлення ізраїльсько-палестинських переговорів.

Зустріч у Москві відбулися після того, як Ізраїль оголосив намір побудови житлові будинки для єврейських поселенців в окупованому Східному Єрусалимі. Ці плани викликали гнів серед палестинців, які вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

Держсекретар США назвала переговори у Москві продуктивними, але додала, що дискусії з Нетаньягу та його урядом продовжуватимуться. Клінтон також сказала, що американський посланник на Близький Схід Джордж Мітчелл незабаром відвідає регіон і матиме окремі зустрічі з прем’єр-міністром Нетаньягу та палестинським президентом Махмудом Аббасом.Під час переговорів у Москві «близькосхідний квартет» також осудив ракетну атаку із сектора Газа, яка вбила таїландського фермера в Ізраїлі, і повторив заклик негайно звільнити ізраїльського солдата Гілада Шаліта, якого викрали екстремісти з Гази у 2006-му році.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG