Спеціальні потреби

США і Японія накреслили заходи щодо зміцнення оборонного альянсу


Згідно з угодою, досягнутою американською та японською сторонами, Сполучені Штати розмістять радіолокаційну станцію на території Японії та американські розвідувальні безпілотники в регіоні Тихого океану.

Угоду про зміцнення оборонного альянсу підписали в Токіо державний секретар США Джон Керрі і міністр оборони Чак Гейґел та їх японські колеги.

Угода передбачає розміщення американських розвідувальних безпілотників Global Hawk для допомоги в моніторингу суден в регіоні Тихого океану, де між Японією та Китаєм точиться територіяльна суперечка.

Міністри також дійшли згоди про розміщення американської радіолокаційної станції Х-діапазону на військово-повітряній базі Кіогамісакі на західному узбережжі Японії для протидії загрозі з боку ракет КНДР.

Крім цього, угодою затверджено рішення про передислокацію 5 тисяч американських морських піхотинців з острова Окінава в інші райони Тихого океану. Японія погодилася виділити до 3,1 мільярда доларів на передислокацію морпіхів з Окінави, де їх присутність часто ставала причиною тертя з місцевою владою та населенням. Загальні витрати на передислокацію оцінюються приблизно в 8,6 мільярда доларів.

Це перша угода про вдосконалення оборонного альянсу між США та Японією за понад 15 років. Лідери країн вдалися до такого кроку у зв'язку з зростаючим занепокоєнням ядерною програмою Північної Кореї, глобальним тероризмом, кібератаками та іншими загрозами 21 століття.

Керрі і Гейґел здійснюють турне країнами Азії з метою просування нової політики президента Обами, яка приділяє більшу увагу питанням безпеки і дипломатичним відносинам з державами Тихоокеанського регіону.
XS
SM
MD
LG