Спеціальні потреби

Лівійці у США закликають міжнародну громадськість допомогти повстанцям


Демонстрація проти Каддафі в Бенгазі

Під час зустрічі з журналістами у Вашингтоні колишній посол Лівії у США Алі Ожалі відкинув будь-яку можливість перегорів із Муамаром Каддафі та його прихильниками: «Ніколи. Ніколи. Не буде ані компромісу, ані переговорів. Каддафі має піти».

Лідер лівійських активістів Есам Оміш під час цієї же прес-конференції звернувся з проханням надати гуманітарну допомогу населенню Лівії, що страждає від злочинів сил, лояльних до Муамара Каддафі.

«Сили Каддафі до сьогоднішнього дня продовжують вбивати та калічити мирних мешканців у багатьох містах. До нас надходить інформація з Місурати про жахливі умови, в яких перебувають жителі цього міста. Люди позбавлені харчів, води, медичної допомоги та інших необхідних речей», - каже він.

Алі Ожалі заявив, що повстанцям потрібна і допомога зброєю: «Якщо міжнародна громадськість не зможе допомогти повстанцям озброєнням, то повітряні удари, нанесені по позиціях Каддафі, не принесуть жодної користі».

Резолюція ООН, якою керуються сили коаліції, дозволяє лише встановлення безпілотної зони та захист мирного населення. Вона не передбачає безпосередньої допомоги повстанцям. До того ж лівійські активісти прагнуть, аби командування силами міжнародної коаліції залишалося у США.

«Що я вивчив зі свого досвіду так це те, що коней на переправі не міняють. Але це, звичайно, коаліції вирішувати, хто буде її очолювати», - заявив Ожалі.

Коаліція вирішила, що НАТО перебере на себе командування з контролю за дотриманням зони забороненої для польотів. У неділю повинно бути вирішено, чи розширювати повноваження Альянсу в Лівії.

XS
SM
MD
LG