Спеціальні потреби

Ізраїль і палестинці відновлять мирні переговори


Держсекретар Клінтон повідомляє про відновлення близькосхідних мирних переговорів

У п’ятницю державний секретар США Гілларі Клінтон повідомила, що мирний процес розпочнеться зустріччю в Білому домі між лідерами обох сторін. Окрім них, будуть запрошені президент Єгипту Госні Мубарак, король Йорданії Абдулла, а також колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, який представлятиме так звану «близькосхідну четвірку», до якої входять США, Росія, ООН і Європейський Союз.

Представник Білого дому заявив, що адміністрація президента Обами сповнена оптимізму щодо перспектив переговорів. Проте палестинське екстремістське угруповання Гамас, яке при владі у секторі Газа, не братиме участі й вже осудило переговори.

Передбачається, що пані Клінтон матиме зустріч з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу і палестинським президентом Махмудом Аббасом, щоб започаткувати переговори. Клінтон сказала, що переговори можуть закінчитися протягом року та що їх метою є створення палестинської держави.

Це будуть перші прямі переговори між обома сторонами від кінця 2008 року.

Американський спеціальний посланник Джордж Мітчелл, який здійснював посередницьку роль між обома сторонами, заявив, що результатом прямих переговорів, на його думку, буде «життєздатна» палестинська держава. Він додав, що залишаються ще чималі проблеми, кажучи, що між обома ще існують «залишки ворожості, які є результатом десятиліть конфлікту».

XS
SM
MD
LG