Спеціальні потреби

США можуть припинити стеження за світовими лідерами


Канцлер Німеччини Анґела Меркель
За повідомленням влади, адміністрація Обами розглядає можливість введення повної заборони на прослуховування Агентством національної безпеки лідерів країн-союзниць США.

У понеділок сенатор-демократ зі штату Каліфорнія Даян Файнстайн, яка очолює комітет з розвідки, повідомила, що Білий дім запевнив її, що «збір інформації про наших союзників продовжуватися не буде». Проте, згодом, представники адміністрації підкреслили, що остаточного рішення в цій справі ще не винесено.

Речниця Ради з питань національної безпеки США Кейтлін Гейден повідомила, що адміністрація «вже зробила певні рішення», проте вона відмовилася коментувати заяву сенатора Файнстайн.

Останніми тижнями, адміністрацію Обами піддано гострій критиці як вдома, так і за кордоном з приводу звинувачень, що Агентство національної безпеки США перевіряло телефони 35 світових лідерів, включно з мобільним телефоном канцлера Німеччини Анґели Меркель.

Файнстайн закликала до проведенння «тотальної перевірки» всіх програм США щодо збору розвідувальної інформації у відповідь на звинувачення, додавши, що її комітет не був «задовільно поінформований» АНБ про діяльність Агентства.

У вівторок на запитання членів комітету Палати представників з питань розвідки щодо програм стеження АНБ відповідатиме директор Національної розвідки США Джеймс Клeппер.
XS
SM
MD
LG