Спеціальні потреби

Рейтинг довіри Барака Обами падає


У листопаді у США відбудуться вибори до Конгресу та переобрання третини складу Сенату. Політологи передбачають, що під час цих виборів демократи можуть втратити частину місць в обох палатах американського законодавчого органу. І останні результати спільного опитування телеканалу ABC та газети Вашингтон пост щодо підтримки президента США населенням не додають партії у владі оптимізму.

Згідно з опитуванням, політику Барака Обами загалом підтримує лише половина опитаних – це найнижчий результат з початку його перебування на посаді. У першу чергу це пов’язується з поганою економічною ситуацією та невідповідними діями уряду з подолання наслідків економічної кризи. Республіканці звинувачують президента у тому, що він не має чіткої стратегії виходу з кризи.

П’ятдесят один відсоток опитаних кажуть, що вони хотіли б, аби Конгрес контролювався Республіканською партією для створення противаги уряду Барака Обами. Але, навіть у ситуації, що склалася, кажуть експерти, республіканці не використовують повністю свій політичний потенціал. «Демократи страждають тому, що рівень безробіття високий і політика президента є непопулярною, - каже соціолог Ґері Лангер. - Але і республіканці страждають тому, що вони не можуть протиставити власні привабливі ідеї. Вони виграють більше через незадоволення демократами, ніж через власні зусилля».

Втім, незважаючи на втрату довіри серед населення, президенту Обамі вдається здобувати важливі політичні перемоги. Після того як три республіканці погодилися проголосувати за законопроект із реформи фінансової системи країни, який є одним з пріоритетів Адміністрації, наприкінці наступного тижня він має шанс бути схвалений Сенатом. «Ця реформа є корисною для родин, корисною для бізнесу. І це добре для економіки загалом», - наполягає президент США Барак Обама.

Втім, незважаючи на те, що все більше виборців хочуть віддати свій голос республіканцям, більшість американців вважає демократів більш компетентними в економічних питаннях. Так вважає 42 відсотки проти 34-ох.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG