Спеціальні потреби

Актуально

Нафтова пляма у Мексиканській затоці загрожує чотирьом американським штатам

Населення південного побережжя США побоюється екологічної катастрофи з огляду на те, що нафтова пляма, що витікає зі затопленої бурильної платформи, наближається до їх берегів.

Приблизно 800 тисяч літрів неочищеної нафти витікає щодня у води Мексиканської затоки після нез’ясованого вибуху, що стався 20 квітня на нафтовій платформі.

Нафта вже почала занечищувати деякі частини побережжя штату Луїзіана. Знайдено птицю покриту густим шаром мазуту, що є першою ознакою наближення екологічного лиха.

Губернатори штатів Луїзіана, Алабама, Флорида, Міссісіпі оголосили надзвичайний стан із просуванням нафтової плями до їх побережжя.

Американський уряд співпрацює із власником бурильної платформи Брітіш Петролеум у намаганні стримати розлив нафти. Сильні вітри і приливи перешкоджають цим зусиллям.

Нафтова платформа затонула у Мексиканські затоці два дні після вибуху в результаті якого загинуло 11 осіб.

Урядові представники кажуть, що ця катастрофа може бути небезпечніша, ніж витік із нафтового танкера «Ексон Валдез» у 1989 році біля узбережжя Аляски. Тоді в море витекло 39 мільйонів літрів нафти.

Президент Обама зупинив всі роботи по нафтобурінню, щойно розпочатому у прибережній зоні, до часу виявлення причини аварії у Мексиканській затоці.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG