Спеціальні потреби

БП: операція встановлення ковпака на нафтову свердловину спрацювала


Нафтова компанія Бритиш Петроліум повідомила, що найновіша спроба закрити свердловину на дні Мексиканської затоки спрацьовує.

Високопоставлений представник компанії Дуг Саттлс заявив у п’ятницю американським телевізійним станціям, що підводні роботи успішно наклали ковпак на місце виливу нафти, і що вже збирається частину нафти із свердловини.

Відеозаписи, які продемонстровано в п’ятницю вранці, показують, що нафта все ще витікає у воду. Однак Саттлс сказав, що нафта витікає через отвори в ковпаку, і що коли ковпак буде врешті закріплений, отвори будуть закриті, що уможливить збирання більшості нафти.

Щодня зі свердловини у води Мексиканської затоки витікають тисячі барелів неочищеної нафти.

У п’ятницю президент Барак Обама відвідує район Мексиканської затоки, щоб оцінити зусилля з метою зупинити витікання нафти.

Берегова охорона США назвала накладення ковпака на свердловину позитивним розвитком подій. Проте офіційні особи заявили, що навіть якщо операція виявиться успішною, у води Мексиканської затоки все ж таки витікатиме частина нафти.

Тому компанія Бритиш Петроліум працює над двома допоміжними свердловинами, щоб повністю зупинити вилив нафти з пошкодженої свердловини, але цей процес вимагатиме кількох місяців зусиль.

XS
SM
MD
LG