Актуально
- Голос Америки
Влада Пакистану заарештувала інформаторів, які допомогли американцями вистежити бін Ладена

Відносини між Сполученими Штатами та Пакистаном завжди були досить напруженими. Але країни співпрацювали. США надавали Пакистану мільярди доларів допомоги, а той в свою чергу сприяв у боротьбі з тероризмом. Втім після того, як США провели на території Пакистану таємну операцію зі знищення бін Ладена стосунки між країнами зіпсувалися остаточно. Напередодні влада Пакистану заарештувала інформаторів, які допомогли американцями вистежити бін Ладена. Цей факт викликав хвилю обурення в Вашингтоні.
За даними ЦРУ, вистежити, де ховається бін Ліден, їм допомагали близько десяти пакистанців. Але замість нагород пакистанська розвідка видала їм ордери на арешт. Серед затриманих – чоловік, у будинку якого переховувались оперативники ЦРУ, людина, яка записувала номери машин, що в’їжджали на територію будинку бін Ладена, чоловік, який слідкував, куди ходять кур’єри терориста номер 1.
Арешт цих людей змусив американських законодавців засумніватися у тому, що Пакистан насправді є на стороні США у боротьбі з тероризмом.
«Скільки ще ми будемо підтримувати уряд, який нам бреше? Коли ми скажемо «досить?» – висловив своє обурення сенатор Патрік Легі.
Міністр оборони США Роберт Ґейтс не приховував, що у зовнішній політиці справжні союзники зустрічаються не часто:
«Судячи з 27-ми років, які я провів в ЦРУ, і чотирьох з половиною років на посаді міністра оборони, я скажу, що більшість урядів нас обманюють».
У Білому Домі також розчаровані таким кроком пакистанської влади, але сподіваються, що відносини можна виправити.
«Я можу сказати, що наші відносини з Пакистаном – дуже важливі. При цьому вони дуже складні», – каже прес-секретар Білого Дому Джей Керні.
За останні роки Сполучені Штати виділили Пакистану майже 20 мільярдів доларів допомоги. В замін Ісламабад погоджувався співпрацювати з американцями у боротьбі з тероризмом і сприяв у проведенні військових операцій в Афганістані.
Втім після того, як з’ясувалося, що Бін Ладен 5 років жив у Пакистані, чимало американців засумнівалися у щирості союзницьких намірів цієї країни.
За минулий місяць Пакистан вислав з країни понад 130 американських військових, жорстко обмежив там роботу розвідки США, виступив категорично проти застосування дронів у атаках на позиції бойовиків, а зараз ще і почав переслідувати своїх громадян, які допомагають американцям.
Поки невідомо, чи збирається Білий Дім переглядати свою стратегію співпраці з Пакистаном.
Всі новини дня
Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.
- Голос Америки
Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.
- Голос Америки
В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.
"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.
Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.
«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».
Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?
"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, - такою є природа війни".Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі
А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?
Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.
"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.
Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.
"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.
Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.
"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.
Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.
Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.
Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.
Форум