Спеціальні потреби

Американські газети різко розкритикували Володимира Путіна після того, як британський суддя заявив, що російський лідер, «можливо, схвалив» отруєння колишнього російського агента ФСБ Олександра Литвиненка, який став перебіжчиком і активно критикував Путіна.

Литвиненко був убитий в Лондоні в 2006 році.

Коментуючи висновки судді, газета New York Times написала, що Путін «створив собі огидну репутацію у сфері правосуддя та прав людини, що природним чином підсилює підозри в його причетності до цього вбивства».

«Щонайменше, лондонське розслідування, скільки б його не відкидав Кремль, повинно послужити попередженням російському лідерові про необхідність відновити свою репутацію, зіпсовану скандальними інтригами за кордоном», – підсумовує New York Times.

Тим часом Wall Street Journal закликала Великобританію ввести жорсткі санкції проти Росії і самого Путіна.

«Негайне видворення з Великобританії усіх відомих агентів ФСБ стало б хорошим початком», – пише газета, додаючи, що британський прем’єр-міністр Дейвид Камерон міг би заручитися підтримкою європейських лідерів, щоб розширити і продовжити санкції проти Росії.

«Великобританія також могла б прийняти закон за зразком американського Закону Магнітського, ввівши візові та фінансові санкції щодо всіх, хто причетний до вбивства Литвиненка, – додає видання. – Пану Путіну більше ніколи не повинно бути дозволено ступити на британську землю. Якщо такі заходи негативно вплинуть на ринок нерухомості в Мейфері, Гайґейті та інших місцях у Сполученому Королівстві, де осідають нажиті нечесним шляхом російські капітали, то так тому і бути».

Дивіться також: "Віддати наказ міг особисто Путін" та інші знахідки розслідування вбивства Литвиненка

"Віддати наказ міг особисто Путін" та інші знахідки розслідування вбивства Литвиненка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG