Спеціальні потреби

США і союзники обговорюють стратегію протидії «Ісламській державі»


Пентагон

США та їхні союзники у вівторок обговорюють у Парижі методи протидії бойовикам «Ісламської держави» на тлі появи все нових ознак, що обрана стратегія дає збої.

Зустріч проходить на тлі спроб сухопутних сил Іраку за підтримки повітряних ударів коаліції повернути контроль над Рамаді – важливим сунітським містом, яке було захоплене бойовиками «Ісламської держави» в травні.

Представники керівництва США кажуть, що обрана стратегія – як і раніше ефективна, але вони вивчають можливість коригувань, які, можливо, швидше збільшать потенціал сил безпеки Іраку.

«Стратегія дуже чітка і абсолютно розумна», – заявив в інтерв’ю BBC World News міністр оборони США Ештон Картер. За його словами, Пентагон вивчає можливості збільшення підтримки іракських силовиків.

Пентагон охарактеризував військову поразку в Рамаді як невдачу, яка, тим не менш, не призведе до відходу від обраної стратегії.

Як би там не було, від президента Обами вимагають прийняття додаткових заходів для допомоги іракським збройним силам, щоб перешкодити експансії бойовиків, що захопили величезні території в Іраку і Сирії.

Республіканський сенатор Ліндсі Ґрем, який у понеділок оголосив про участь у президентських виборах, виступив за збільшення американського військового контингенту в Іраку до 10 тисяч військових. У даний час у цій країні перебуває близько трьох тисяч військовослужбовців, включаючи 600 радників та інструкторів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG