Спеціальні потреби

Переможцем попередніх виборів у Нью-Гемпширі став Мітт Ромні


На попередніх виборах в Нью-Гемпширі, як і очікувалося, переміг колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні. Техаський конгресмен Рон Пол прийшов другим і колишній посол США в Китаї Джон Гантсмен – третім.

Мітт Ромні, його родина та прихильники святкували переконливу перемогу. Він – перший республіканець за останні 30 років, який виграв попередні вибори у двох штатах, що голосують першими, - Айові та Нью-Гемпширі. Підтвердивши статус лідера республіканських перегонів, Ромні бачить своїм суперником не інших претендентів від Республіканської партії на номінацію, а президента США Барака Обаму.

«Наш борг є зависоким. Наші можливості замалі. І наш президент прокидається щоранку, дивиться у вікно та каже з гордістю «Ну, могло бути і гірше». Могло бути гірше?!! Це - не по-американськи», - заявив він, виступаючи перед виборцями.

Перемога Ромні в Нью-Гемпширі була цілком очікуваною. В цьому штаті його люблять. Він має тут будинок та був губернатором у сусідньому штаті Массачусеттс, який є таким же ліберальним як і Нью-Гемпшир. Ромні пощастило ще і тому, каже політичний історик Ален Ліхтман, що табір більш консервативних виборців розколотий між кількома претендентами:

«Я думаю, що основна причина, чому Ромні так швидко виходить у незаперечні лідери, полягає в тому, що консервативні виборці не мають одного сильного кандидата. У них п’ять претендентів і їхні голоси розпорошені».

Другим до фінішу прийшов конгресмен з Техасу Рон Пол. Його основне гасло – особисті свободи – прийшлося до душі виборцям штату, гаслом якого є «Вільне життя, або смерть». Рон Пол виступає за низькі податки, зменшення ролі уряду в суспільстві та виведення американських військ з усіх країн світу:

«Досить посилати наших дітей та витрачати наші гроші по всьому світу. Не треба бути поліцейським світу. Настав час повернути їх додому».

На третьому місці опинився колишній губернатор Юти Джон Гантсман. Він вів кампанію в Нью-Гемпширі як ніхто інший, провівши 170 зустрічей з виборцями.
І хоча деякі виборці не могли визначитися зі своїм голосом до самого останнього моменту, Джонатан Вайман із самого початку знав, що він проголосує за Ромні:

«Чітка перемога для нього тут, після перемоги в Айові, допоможе йому у наступних попередніх виборах в південних штатах, де він має меншу підтримку».

Наступні попередні вибори пройдуть 21 січня в Південній Кароліні. Чимало політичних аналітиків кажуть, що якщо Ромні виграє і там, то він буде занадто сильним кандидатом, аби інші могли з ним позмагатися.


XS
SM
MD
LG