Спеціальні потреби

Актуально

Американська поштова служба переживає серйозну кризу

Розповсюдження Інтернету, завдяки якому американці не лише шукають інформацію, спілкуються, але і сплачують рахунки, зменшує потребу у послугах пошти. Це, а також економічна криза, призводить до того, що Американська поштова служба несе щорічно мільярди доларів збитків. Ситуація настільки безнадійна, що керівництво служби пішло на безпрецедентний крок: Воно звернулося до Конгресу з проханням дозволити скасувати рознесення пошти по суботах.

Делвін Джонсон – один із 600 тисяч американських листонош. Десять років тому поштарів у Сполучених Штатах було 800 тисяч. Оскільки обсяг поштових відправлень зменшується, поштова служба змушена звільняти своїх працівників. Очікується, що у цьому році пошта зазнає загальних збитків на сім мільярдів доларів. Щоб зекономити, керівництво Поштової служби хоче припинити розносити пошту по суботах. Джонсон вважає це рішення помилковим. Він каже:

«Це буде жахливою, жахливою помилкою. Це дорого коштуватиме країні, оскільки як тільки люди до чогось звикають, вони вже це очікують. Хоча одні люди кажуть, що вони за це не переживають, інші кажуть, що їм цієї послуги не вистачатиме».

Джонсон розносить пошту у будь-яку погоду. Мешканці вітають його по імені.

Тайра Ґудман переїхала до Вашингтона з Австралії. Вона любить поспілкуватися зі своїм листоношею:

«Я мушу сказати, що коли ми тільки переїхали до цього району, Делвін приходив до нас щодня. Діти чекали на нього, і він був першою людиною в цілій країні, чиє ім’я вони знали – першим американцем, з яким ми познайомилися».

Ґудман каже, що їй рознесення пошти по суботах не вистачатиме:

«Це, звичайно, приємно отримати пошту в суботу, але якщо це означатиме не доплачувати людям чи когось звільнити, то я це зрозумію».

Державній поштовій службі США понад 200 років. Тут пишаються, що протягом двох століть поштарі доставляють листи та посилки до кожного кутка Сполучених Штатів. Але виглядає, що ця славетна сторінка історії пошти вже позаду. Намагаючись зекономити гроші, поштова служба планує також закрити деякі зі своїх відділень та зменшити медичне страхування для своїх працівників, які вийшли на пенсію. Деякі законодавці кажуть, що скасування рознесення пошти по суботах стане початком кінця американської традиційної пошти.

Профспілка листонош також виступає проти цього кроку. Втім, в інтерв’ю «Голосу Америки» заступник керівника Поштової служби США Піт Доногью каже, що в його організації є майбутнє.

«Якщо ми зможемо зробити деякі з речей, які ми пропонуємо, і це допоможе нам зекономити гроші, я думаю, що ми можемо бути дуже життєздатними та продовжувати розвиватися».

Джонсон працює листоношею понад 30 років. Він любить пригадати старі часи:

«Я хочу усім сказати, що в еру комп’ютера нам дуже важко з ним змагатися. І якщо люди знову почнуть писати листи, відправляти поштові перекази, то це може трохи покращити наше фінансове становище.

Він каже, що листоноша залишається важливою постаттю в американських громадах. Але опитування свідчать, що американці вважають що краще скасувати рознесення пошти по суботах, ніж збільшити вартість поштових послуг.

Популярний девіз поштової служби США каже: «Нас не зупинить ані сніг, ані дощ, ані темрява ночі». Утім з’ясувалося, що фінансові труднощі, можуть пошту зупинити. Принаймні у суботу.

Всі новини дня

Ексклюзив: Джон Кірбі про майбутнє американської військової допомоги. Інтерв'ю

Ексклюзив: Джон Кірбі про майбутнє американської військової допомоги. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:17 0:00

Сполучені Штати цього тижня схвалили черговий пакет військової допомоги Україні на суму 450 мільйонів доларів, в якому закладені, серед іншого, ще 4 системи HIMARS.

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Більше

XS
SM
MD
LG