Спеціальні потреби

Жінки завойовують передові місця на попередніх виборах у США


У вівторок виборці 12 штатів визначали, хто представлятиме їхній штат на загальних виборах до Конгресу у листопаді. Також два штати - Каліфорнія та Південна Кароліна - проводили попередні внутрішньопартійні вибори на посаду губернатора штату. Результати попередніх виборів ще раз продемонстрували зростаючу роль жінок у політиці, у першу чергу в Республіканській партії, яка традиційно дотримується щодо цього консервативніших поглядів. Втім, є також чим похвалитися і жінкам-демократам.

Сенатор від Арканзасу Бланш Лінкольн здобула перемогу у попередніх виборах серед демократів, не зважаючи на агресивну кампанію її головного опонента. Біл Галтер, якого підтримали ліберали та робочий клас, витратив 10 мільйонів доларів на свою кампанію. Бленч Лінкольн, яка заручилася підтримкою президентів Обами і Клінтона, заявила:

«Вашингтон має працювати для нас - для людей в Арканзасі».

Звинувачення у подружній зраді не завадили Нікі Гейлі перемогти у попередніх внутрішньопартійних виборах серед республіканців на посаду губернатора штату Південна Кароліна. Оскільки їй не вдалося здобути необхідної кількості голосів, наприкінці червня відбудеться другий тур попередніх виборів. Але Гейлі вже зараз впевнена у своєму успіху:

«У цих два-три останніх тижні ми кажемо ‘ні’ брудній політиці».

За крісло сенатора від штату Невада у листопаді змагатиметься республіканка Шерон Енґл та чинний лідер демократичної більшості у Сенаті Гарі Рід.

Шерон Енґл налаштована на перемогу. «Нам слід сказати Гарі Ріду: «Ти звільнений», - каже ця жінка.

Лише два місяці тому Енґл не мала ані високих рейтингів, ані коштів на свою кампанію. Однак вона отримала підтримку «Руху чаювання» та інших консервативних груп, у тому числі - фінансову. Її перемозі радіють і прихильники її конкурента-демократа на загальних виборах у листопаді. Вони вважають Енґл слабким конкурентом через її радикальні консервативні погляди.

Шерон Енґл виступає за скасування міністерства енергетики та освіти. Гері Рід використає це проти неї», - пояснює політичний оглядач Рик Клайн.

Не пасуть задніх у політиці і жінки у Каліфорнії. За місце у Сенаті змагатиметься республіканка Керлі Фіоріно, колишній виконавчий директор компанії Hewlett-Packard та чинний сенатор - демократ Барбара Боксер. А колишній виконавчий директор компанії Ebay, республіканка Меґ Вітмен, яка витратила на свою кампанію понад 70 мільйонів доларів із власного бюджету, правдоподібно, стане наступним губернатором штату.

«Політики у Сакраменто і Вашингтоні начувайтесь, тому що ваше найгірше нічне жахіття стане реальністю - дві бізнес жінки з реального життя!», - каже Меґ Вітмен, переможець внутрішньопартійних виборів на посаду губернатора Каліфорнії.

«Це може бути рік, в який найбільше жінок-республіканок беруть участь у виборах по всій країні», - говорить аналітик Салін Конвей.

Експерти погоджуються, що цього року також зросте активність і серед жінок-виборців, у першу чергу в Республіканській партії.

XS
SM
MD
LG