Спеціальні потреби

Американські школярі відстають у вивченні точних наук


Американські діти відстають у вивченні природознавчих дисциплін від своїх однолітків у багатьох країнах світу. Освітяни говорять, що необхідно приділяти більше уваги вивченню цих предметів, починаючи з молодших класів. Однак, математика чи, скажімо, фізика – дисципліни, якими не легко зацікавити дітей. В одній із шкіл американської столиці інженера на пенсії застосовує свій професійний досвід і допомагає вчителям викликати у школярів інтерес до науки.

Раз на тиждень Девід Вайс приходить у школу в передмісті Вашингтона. Він допомагає вчителю Фреду Тінайку дібрати цікавий матеріал до уроку фізики. Тему вони переважно обговорюють заздалегідь. Під час одного уроку діти ознайомлюються з принципами механіки. Учитель та його ментор демонструють їх у дії на прикладі мотузки і паперових автомобілів.

Джаді Локвуд завжди із задоволенням слухає Девіда. Особливо вона любить діаграми, які він використовує для пояснення наукових концепцій. Протягом багатьох років Девід працює волонтером програми для науковців та інженерів, що діє при Американській асоціації сприяння розвитку науки. Програма допомагає учителям молодших класів з методикою викладання природничих і точних дисциплін.

«У молодших класах переважно один вчитель викладає природничі науки, літературу і математику. Якщо вчителі не дуже сильні в науці, цей предмет, так би мовити, випадає з навчальної програми», – зазначає Девід.

Фред, який щойно почав працювати вчителем, радо приймає практичні поради:

«Досить часто я переповідаю їм інформацію з книжки чи підручника. А Девід допомагає мені замінити це чимось більш зрозумілим для них, таким, що знадобиться їм згодом у житті».

Девід також радий, що його знання стали у нагоді вчителям і дітям:

«Фред повний ентузіазму, він вміє працювати з дітьми. Я бачу, що він любить свою роботу. Я отримую багато задоволення як від спілкування з вчителями, так і від допомоги дітям».

Девіда непокоїть, що американські учні відстають у природничих науках від своїх однолітків у Китаї, Японії та Фінляндії. Тому колишній інженер намагається зробити процес навчання цікавим.

«Учням молодших класів я намагаюся дати міцні базові знання. Сподіваюсь, вони почнуть більше цікавитися тим, що відбувається навколо них», – зазначає інженер.

А з появою знань, зростає і успішність. Якщо з’являється пристрасть до науки, тоді і оцінки покращуються, – кажуть педагоги.

Девід докладає багато зусиль, аби зацікавити дітей наукою у ранньому віці, глибоко в душі сподіваючись підготувати собі заміну.

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG