Спеціальні потреби

США напередодні десятої річниці вересневих атак посилюють заходи безпеки


США напередодні десятої річниці вересневих атак посилюють заходи безпеки

Американські правоохоронці продовжують посилювати безпеку у місцях, які можуть стати потенційною мішенню терористів. У Нью-Йорку поліцейський патрульний човен, обладнаний виявляти ядерну зброю, перевіряє судна, офіцери поводять інспекції території під Бруклінським мостом.
Міністерство національної безпеки не має інформації про існування у терористів конкретного плану нападу. Втім, відомо, що загиблий лідер угруповання Аль-Кайда Осама бін-Ладен говорив про можливість скерувати у натовп маленький літак під час якоїсь спортивної події у річницю вересневих атак.

«У нас так багато малих аеропортів, маленькі літаки з яких можуть пролетіти не помічені радарами, тож це можливо», – каже колишній агент ФБР Бред Ґеррет.

Новий лідер Аль-Кайди Айман аль-Завахірі у ряді своїх відео звернень закликав мусульман підтримати його місію та нанести удару по американських об’єктах.

«З Аль-Кайдою на аравійському півострові – з осередками у Ємені та у Сомалі, та з кількома народженими за кордоном американцями, які останнім часом побували у цих країнах, виникає занепокоєння щодо національної безпеки», – стверджує директор Інституту політики з національної безпеки Френк Чілуффо.

Експерти кажуть, що за кількома невдалими спробами підірвати американські літаки стояли члени Аль-Кайди саме на Аравійському півострові. З того часу в аеропортах США посилена безпека, втім, кажуть фахівці, уразливим до терористичних атак залишається наземний транспорт.

«Рівень безпеки на наших залізницях та іншому громадському транспорті набагато нижчий, ніж рівень безпеки у аеропортах», – говорить редактор видання Congressional Quarterly Джонатан Броудер.

Цими днями найбільші пункти сполучення країни патрулюють додаткові загони поліції. В метро у пасажирів вибірково перевіряють валізи, потяги місцевого сполучення патрулюють поліцейські в цивільному одязі.

Аналітики кажуть, що суттєву небезпеку становлять народжені в Америці особи, радикально налаштовані ісламістською пропагандою. За останні 10 років було розкрито 38 терористичних планів, опрацьованих американцями. Серед них - два плани підірвати об’єкти у Нью-Йорку, організатори яких були арештовані, втім, країна досі залишається уразливою.

«Мені здається, наша підготовка та захищеність через 10 років після вересневих атак набагато кращі, однак нема гарантії, що поодинокому терористу чи навіть аль-кайдівцю не вдасться скоїти задумане», – вважає Броудер.

Експерти з контр-тероризму кажуть, що найкращий спосіб захисту Америки – це додаткові заходи безпеки та посилення роботи розвідки.

XS
SM
MD
LG