Спеціальні потреби

Пентагон посилить контингент морської піхоти в Румунії


Американські морські піхотинці
Пентагон має намір збільшити чисельність своїх сил швидкого реагування для операцій в країнах Африки, які дислокуються в Європі, з 500 до 675 морських піхотинців. 175 морських піхотинців відправляться на базу в Румунії поблизу Чорного моря на тлі посилення напруженості у зв’язку з російською анексією Криму.

Морські піхотинці будуть приписані до групи, штаб-квартира якої знаходиться в Мороні-де-ла-Фронтера, Іспанія. Основне призначення групи – операції в Африці, хоча військовослужбовці можуть бути відправлені в будь-яку точку світу, повідомив представник Пентагону.

За його словами, рішення направити додатковий контингент морських піхотинців до Румунії було прийнято ще торік – до початку нинішньої кризи.

Однак повідомлення про нього прийшло слідом за новиною, що голова Європейського військового командування США генерал Філіп Брідлав розглядає можливість направлення американського військового корабля в Чорне море в найближчі дні, щоб заспокоїти союзників по НАТО і провести навчання з партнерами.

Представник Пентагону полковник Стів Воррен підтвердив, що міноборони вивчає можливість відправлення корабля в Чорне море. Він не виключив ймовірності проведення навчань з українським ВМФ, але додав, що графік заходів корабля ще уточнюється.

«Це робиться для того, щоб запевнити наших союзників в нашій прихильності цьому регіону. Це прямий результат ситуації, що склалася в Україні», – сказав Воррен журналістам.

За словами Воррена, рішення направити 175 морпіхів на військову базу «Михайло Когелнічану» в Румунії, розташовану недалеко від портового міста Констанца, було прийнято до того, як Росія захопила контроль над українським Кримським півостровом.

На базі в Румунії вже перебувають близько 265 морських піхотинців. Вони є частиною Чорноморських ротаційних сил, які проводять навчання та іншу роботу з нарощування військового потенціалу партнерів у регіоні.

Інші військові підрозділи США також дислоковані на базі в Румунії, яка стала транзитним вузлом для перекидання обладнання в Афганістан і з нього, після того як влада Киргизстану винесла рішення про закриття транзитного центру в киргизькому Манасі влітку цього року.

Воррен повідомив, що для розміщення додаткових морських піхотинців представники США в Румунії звернулися за дозволом в урядові органи тримати в країні до 600 морських піхотинців в будь-який момент часу.
XS
SM
MD
LG