Спеціальні потреби

США оголосили нові санкції проти КНДР


Сполучені Штати наклали нові економічні санкції на Північну Корею, посилюючи таким чином тиск на режим у Пхеньяні, у світлі потоплення південнокорейського військового корабля.

Про це повідомила сьогодні в Сеулі державний секретар США Гілларі Клінтон після того як вона і міністр оборони Роберт Ґейтс провели розмови зі своїми південнокорейськими колегами. Клінтон заявила, що нові санкції мають на меті припинення «незаконної діяльності» режиму, включно з торгівлею зброєю та предметами розкоші, доходи з чого фінансують ядерну програму КНДР.

Вона наполягала на тому, що санкції не скеровані проти народу Північної Кореї.

Обидві сторони також видали спільну заяву з осторогою на адресу Пхеньяну про «серйозні наслідки» в разі власті вдадуться до будь-яких дальших актів агресії проти Сеулу. Союзники закликали КНДР взяти на себе відповідальність за потоплення корабля «Чхонан» 26 березня, у результаті чого загинуло 46 моряків.

Міжнародна слідча комісія прийшла до висновку, що вистрелена з північнокорейського підводного човна торпеда вразила «Чхонан», який відтак потонув. Пхеньян категорично відкидає таке звинувачення.

XS
SM
MD
LG