Спеціальні потреби

«Синя кампанія» у США пов’язана з боротьбою проти торгівлі людьми


Міністерство внутрішньої безпеки США оголосило нову ініціативу, під назвою, «Синя кампанія», мета якої – боротися з торгівлею людьми. Імміграційна та митна служба, що є частиною міністерства, розслідує більше справ, пов’язаних з торгівлею людьми, ніж будь-яке інше агентство американського уряду. І торік цих справ було на 31 відсоток більше, ніж позаторік. Однак голова служби заявляє, що Сполучені Штати потребують допомоги міжнародної громадськості, аби боротьба з торгівлею людьми була успішною.

Фільм зроблений на замовлення Міністерства внутрішньої безпеки нагадує, що жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, у будь-якому віці, у будь якій країні.

Ален Бершін працює в Управлінні митної служби і захисту кордонів США. Це – одне з кількох урядових агентств задіяних у «Синій кампанії», що бореться із торгівлею людьми

«Це дуже серйозний злочин. Це моральне насильство. Це – щось огидне. Це – рабство», - каже Ален Бершін.

Агенти, які працюють в аеропортах, морських портах та на пунктах перетину кордону, часто є першою лінією захисту жертв торгівлі людьми. Вони проходять спеціальну підготовку, аби визначати ознаки жертви, ще заздалегідь до усвідомлення цього самою жертвою, говорить Ален Бершін:

«Часто жертви торгівлі людьми, коли перетинають наші кордони, навіть не усвідомлюють, що вони стануть рабами».

У рамках «Синьої кампанії» уряд США розробив комп’ютерну програму, яка вчить правоохоронців розпізнавати жертви контрабанди людьми та надавати їм допомогу. Адже правоохоронці на місцях досить часто не вміють відрізнити таку жертву від правопорушника. Захисники прав людини вітають новий підхід, говорить Дебора Сандерс із організації «Католицька філантропія»:

«Тепер ми можемо допомогти жертвам, а не як раніше, притягати їх до судової відповідальності і криміналізувати. Тепер їх визнають, як жертви».

Комп’ютерна програма підготовки правоохоронців перекладена на кілька мов і незабаром буде застосована у різних країнах світу, каже Джон Мортон із Імміграційної і митної служби США:

«Ключем до успіху у майбутньому є співпраця з іноземними урядами. Ми не хочемо, щоб така людина взагалі сідала на літака і летіла до нас».

Уряд США також спонсорує теле - та радіо рекламу про загрозу стати жертвою торгівлі людьми у Мексиці, Гватемалі і Сальвадорі.

А у самих Сполучених Штатах правоохоронці обіцяють агресивніше притягати контрабандистів до судової відповідальності.

Ален Бершін з Управління митної служби і захисту кордонів зазначає:

«Ми вас знайдемо. Ми вас заарештуємо. Ми вас притягнемо до відповідальності і звільнимо ваші жертви».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG