Спеціальні потреби

США відкрили свій ринок для низки українських товарів


Магазини США пропонуватимуть більше українських товарів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Магазини США пропонуватимуть більше українських товарів. Відео

Певні товари з України можна буде ввозити на територію США без жодного мита.

Вже наступного року українські виробники розраховують значно збільшити експорт своєї продукції до Сполучених Штатів. Цьогоріч запрацювала Генералізована система преференцій США. Завдяки їй – декілька тисяч найменувань товарів з України можуть ввозитися до Америки без жодних мит. Проте, як виявляється, далеко не всі бізнесмени знають про ці пільги.

Вже 12 років один із найбільших українських меткомбінатів «АрселорМіттал Кривий Ріг» не може пробитися на американський ринок прокату і арматури. Там є свої виробники сталі – від іноземців захищаються високими митними бар’єрами, - каже заступник гендиректора підприємства Володимир Ткаченко.

«Запроваджено було антидемпінгове мито. Воно близько 42% від вартості продукції. По суті це – заборонне мито. Зрозуміло, що ми при такому митові фактично нічого не можемо експортувати до Сполучених Штатів».

Перегляд мит відбувається раз на п’ять років. Наступиний – в 2018-ому. Проте багато інших американських ринків нині відкриті для української продукції. Влітку цього року після перерви запрацювала Генералізована система преференцій США. Вона дає можливість ввозити на територію США майже чотири тисячі видів товарів з України зовсім без мита. Зокрема сільгосппродукцію, товари хімічної, харчової, машинобудівної та меблевої промисловості.

Головне – розказувати, які зараз є можливості, щоб експортувати в Сполучені Штати
Андрій Ґундер

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Ґундер каже, що преференції – є. Вони дійсно є.

«Але наші опитування показують, що не всі українські виробники знають, які є преференції. Тому головне – розказувати, які зараз є можливості, щоб експортувати в Сполучені Штати».

Лише завдяки скасуванню мит українські експортери можуть збільшити постачання своїх товарів в Америку на 100 мільйонів доларів. Деякі аграрії, скориставшись преференціями, вже пробилися на полиці американських супермаркетів.

«На даний момент вже відкрито кордони для нашого меду. В Сполучених Штатах є проблема із бджолами. Бджільництво у них занепадає і меду виробляється дуже мало», - зазначив міністр аграрної політки і продовольства Олексій Павленко.

Цього року товарообіг між країнами впав на понад 20%. Переважно через зупинку підприємств Донбасу
Олексій Павленко

На унікальній можливості вже активно заробляють і виробники соняшникової олії. Українські урядовці вже підготували для підприємств покрокові інструкції, як саме скористатися пільговим режимом торгівлі із США.

Павленко каже, що урядовці показують українському бізнесу як можна попасти на полички в американські супермаркети.

Цього року товарообіг між країнами впав на понад 20%. Переважно через зупинку підприємств Донбасу. Однак вже наступного року, за сприятливих умов, торгівля із США може вийти в плюс. Україна також може претендувати на квоти, яких позбавили російських виробників.

Тим часом металурги з АрселорМіттал розраховують, що покращення українсько-американських стосунків призведе до скасування антидемпінгових мит і на їхню продукцію. І відкриття ринку Сполучених Штатів металургам не доведеться чекати ще три роки.

Дивіться також: Від українських волонтерів з камерами до лауреатів Оскара - як створювався фільм «Зима у вогні»

Євген Афінєєвський про історію створення фільму про Майдан. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

XS
SM
MD
LG