Спеціальні потреби

Мета реформи на Волл-стріт – припинити фінансові надуживання


Сенат США схвалив законопроект про реформування роботи Волл-стріт. Законопроект передбачає масштабні заходи у фінановому секторі Сполучених Штатів з часу великої депресії 30-их років минулого століття.

Законопроект підтримали 59 законодавців, а 39 - проголосували проти. Схвалення цього документа вважається важливою перемогою президента Обами, який зробив врегулювання діяльності великих банків одним із найпріоритетніших питань у своїй внутрішній політиці.

Версія законопроекту Сенату відрізняється від схваленої ще торік у грудні версії Палати представників. Щоб закон вступив в дію, розходження мусять бути усунуті і узгоджена версія - передана на підпис президента. Законодавці передбачають, що остаточний варіант законопроекту буде готовий до 4 липня.

Мета цього законодавчого акту - припинити ризиковану практику фінансових фірм, яка, на дімку аналітиків, призвела до фінансової кризи. Схвалений законопроект також передбачає збільшити захист інтересів споживачів.

Банки вже нарікають, що нові правила вдарять по їхніх прибутках. Президент Обама каже, що реформа змушуватиме фінансові установи до підзвітності та не дозволить їм впливати на діяльність вільного ринку.

У коментарях, зроблених у Білому домі, Обама наголосив, що мета закону - «не покарати банки», а захистити всю економіку і пересічних американців від «потрясінь», що йому довелось пережити впродовж кількох останніх років.

Президент додав, що лобістські фінансові кола намагались «знищити» законопроект реформування Волл-стріт, але їхні зусилля провалились.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG