Спеціальні потреби

Центробанк США вводить в обіг додаткових 600 мільярдів доларів


Одразу після оголошення результатів виборів голова Федеральної резервної палати Бен Бернанке повідомив ще одну сенсаційну новину. Центробанк планує вкласти 600 мільярдів доларів у державні облігації. Мета цього кроку – подальше здешевлення кредитів, що має пожвавити економіку та збільшити кількість робочих місць. Утім, критики зауважують, що це рішення є надзвичайно ризикованим і може мати численні негативні наслідки, один з яких – зростання інфляції.

Центробанк США вводить більше доларів у обіг, аби підприємства мали змогу більше позичати та наймати нових працівників. Аналітики кажуть, що по суті це – емісія обсягом у 600 мільярдів доларів. Економіст пітер Карділло каже, що Федеральна резервна палата збирається збільшити кількість грошей в обігу, тобто станки з друкування грошей працюватимуть на повну потужність.

Окрім підприємств, ця політика повинна бути вигідною і споживачам. Отримати позику на купівлю машини чи нового будинку має стати легше. Але Пітер Карділло каже, що не існує гарантій, що цей план спрацює:

«Звичайно, це здешевить долар. Таким чином протягом року-двох ми побачимо інфляцію. А коли інфляція розкручується, стримати її дуже важко».

Інші кажуть, що саме зараз – із найнижчою за останні роки, майже відсутньою інфляцією – план може спрацювати. У четвер курс акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі зріс на 200 пунктів. Брокер Корт Ґвон каже, що дії Федеральної резервної палати можуть додати впевненості інвесторам:

«Це збільшить ліквідність на ринку, що допоможе фінансовим інституціям, банкам, позичальникам. Це має допомогти економіці в цілому перейти у фазу зростання».

Однак, не всі у цьому впевнені. Економіст Джозеф Ґреко зазначає:

«Зараз це відкладає вирішення проблеми. У найближчій перспективі це добре, але не думаю, що це допоможе швидкому розвитку ринку».

Аналітики кажуть, що проблему з безробіттям лише вливанням грошей в економіку не вирішити. Без додаткових механізмів створення нових робочих місць, дешеві кредити мало чим допоможуть п’ятнадцяти мільйонам американських безробітних.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG