Спеціальні потреби

Чи зменшить перемога республіканців шанси Обами на переобрання?


У США часто говорять, що підготовча кампанія до президентських виборів починається наступного ж дня після проведення проміжних виборів. Проміжні вибори закінчилися, тож вже тепер фокус американців починає зосереджуватися на президентських перегонах 2012.

Президент Обама досить активно долучався до кампанії на нещодавніх проміжних виборах. Через два роки він робитиме те ж саме, але вже для себе, якщо хоче залишитися у Білому домі. Однак експерти кажуть, якщо стан економіки не покращиться, його слова навряд чи матимуть силу. Політичний аналітик Леррі Сабато говорить, що погана економіка зменшує шанси президента бути обраним знову. Особливо тепер, коли в Палаті представників переважають республіканці.

Додатковий фактор, який може вплинути на передвиборчу кампанію – Рух чаювання. Одна з лідерів та фаворитів цього руху – колишня кандидат у віце-президенти США, республіканка Сара Пейлін. Політичний аналітик Американського інституту підприємництва Джон Фортьєр вважає, що вона має непогані шанси:

«Гадаю, вона досить добре себе проявила за останні півроку, показуючи людям, що розуміється в політиці. Адже чимало американців раніше так не думали».

Однак аналітик Рід Вілсон каже, що це ще не означає, що ті, кому Пейлін подобається як політик, готові довірити їй управління цілою країною:

«Сара Пейлін не збудувала команди, з якою могла б іти на президентські вибори. Міт Ромні має таку команду, Майк Пенс має».

Нинішні події у світі часто формують, а іноді деформують президентську політику. Економіка. Війна. Тероризм… Президентська кампанія може розпочатися вже наприкінці року. Наприклад, під час минулих виборів кандидат Джон Едвардс оголосив про намір балотуватися у президенти вже через два місяці після проміжних виборів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG