Спеціальні потреби

Все більше молоді у США захоплюється футболом


У ці дні футбольна лихоманка пов’язана з чемпіонатом світу охопила весь світ і навіть Сполучені Штати, де цей вид спорту лише набирає популярності. Кубок світу надихає тисячі американських хлопців та дівчат, які мріють одного дня потрапити на найбільше змагання планети.

Популярність футболу у Сполучених Штатах, або, як його тут називають - сокеру, зростає з кожним роком.

В одній із чисельних дитячих ліг у Вашингтоні грають хлопці та дівчата, яким по 9 -10 років. Діллон Рід, який грає із трьох років каже:

«Я б хотів, щоб футбол став у нас дуже популярним. Я люблю футбол, і сподіваюсь він подобається багатьом дітям».

У Сполучених Штатах понад 3 мільйони дітей та молоді віком від 5 до 19 років належать до різних футбольних організацій, що входять в асоціацію дитячого футболу. І ця цифра постійно зростає. Юні гравці, як Денні, наполегливо практикують базові навички, сподіваючись одного дня стати професіональними футболістами. Денні каже, що чемпіонат світу надихає його та його однолітків:

«Коли ми бачимо на чемпіонаті світу, так звані, фінти Рональдіньо, чи пас собі з-за спини, чи обробку м’яча, ми прагнемо навчитися цим фінтам, аби коли станемо дорослими потрапити на Кубок світу».

Нападаючий команди, дев’ятирічний Маркус каже:

«Мені подобаються агресивні команди і як вони грають. Хотів би, щоб на Чемпіонаті світу було більше драматичних матчів».

Його мати - іммігрантка з Ефіопії - зазначає, що завжди хотіла аби син грав у футбол:

«Футбол провідний спорт в Ефіопії. Там у цю гру грають всі. Тож я прагнула аби мої діти вміли грати у футбол».

Іммігранти з різних країн світу, привозять з собою до США любов до футболу, чим допомагають популяризувати цей вид спорту. Іммігрант з Венесуели Луїз Кубеду, який тренує дитячу команду, каже:

«У Латинській Америці звідкіля я родом футбол дивляться всією родиною, і діти бачать цю гру з раннього віку. Тут такої традиції немає, але я сподіваюсь, що вона з часом з’явиться. Я переконаний, що перегляд матчів Чемпіонату світу надихає дітей».

Футбол на дитячому рівні у США популярний не лише у хлопчиків, а і у дівчат. З понад 3 мільйонів зареєстрованих гравців юного віку, 48 відсотків - дівчата. І для всіх них, не залежно від статі, чемпіонат світу - чудовий приклад для наслідування.

«Я думаю нам потрібно більше прикладів таких як Лендон Донован з національної збірної США на Чемпіонаті світу. Тоді діти бачитимуть перед собою приклад гравця, яким вони можуть стати, коли виростуть, якщо наполегливо працюватимуть», - каже молода футболістка Люсі.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG