Спеціальні потреби

Актуально

Керівниця Агентства США з глобальних медіа розповіла в Конгресі про зусилля з подолання пропаганди Росії та Китаю

Головний виконавчий директор Агентства глобальних медіа США Аманда Беннет

Головний виконавчий директор Агентства глобальних медіа США Аманда Беннет заявила в четвер, що агентство, яке вона очолює, стикається з тим, що доступ до надійних новин знаходиться під загрозою авторитарних режимів у світі.

Під час слухань у Комітеті з асигнувань Палати представників Беннетт сказала законодавцям, що мережі новин USAGM регулярно перевершують краще фінансовані російські та китайські ЗМІ на багатьох ключових ринках у всьому світі через їхню незалежну журналістику.

«Якщо ми втратимо цю можливість спрямувати інвестиції для протидії вторгненням Росії та [Китаю], ми ризикуємо програти глобальну інформаційну війну», — сказала Беннетт.

Беннетт обговорила зусилля з покращення журналістських стандартів в Управлінні кубинського мовлення, описала використання новинними мережами USAGM супутників і технологій обходу для охоплення аудиторії в таких місцях, як Китай та Іран, а також описала охоплення та вплив мереж USAGM на протидію спробам Росії заблокувати доступ до надійних новин.

Звинувачення в цензурі Голосу Америки

Беннетт, яка керувала Голосом Америки протягом чотирьох років до відставки в 2020 році, відповіла на запитання законодавця, чи дотримується вона принципу редакційної незалежності і чи брала вона участь у рішенні змінити нещодавню статтю Голосу Америки про агентство.

У листі від 8 березня до USAGM голова Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол заявив, що він стурбований імовірною цензурою в USAGM і «Голосі Америки» (VOA) у зв’язку зі статтею, опублікованою «Голосом Америки» про процес найму.

«Як медійна організація, що фінансується державою, необхідно, щоб USAGM і VOA дотримувалися цих суворих вимог як щодо доброчесності, так і незаангажованості, утримуючи керівництво USAGM поза процесом прийняття редакційних рішень», — сказав Маккол.

У статті повідомлялося про те, як Голос Америки відправив в оплачувану відпустку двох нещодавно найнятих журналістів Російської служби через їхню попередню роботу в підтримуваних Росією ЗМІ. У ньому також детально описуються попередні протиріччя в керівництві, включно зі справою, пов’язаною з Сетерою Дерахшеш Сіґ, керівницею перської служби Голосу Америки.

Її було звільнено з посади в перській службі в 2020 році під час адміністрації колишнього президента Дональда Трампа після того, як розслідування, проведене USAGM, дійшло висновку, що Сіґ надала неправдиві відомості про себе і зловживала державними коштами.

Сіґ перевели на нову посаду після нового розслідування USAGM у 2021 році, коли адміністрація президента Джо Байдена звільнила її від цих звинувачень. На той час Беннетт ще не затвердили на посаду генерального директора USAGM.

Розслідування проведені попереднім керівництвом, своєю чергою стало предметом розслідування Управління спеціального прокурора, яке проводиться в агентстві. Результати ще не оприлюднені.

Під час чергового слухання підкомітету з питань асигнувань Палати представників у четвер, який наглядає за використанням державних коштів USAGM, конгресмен Гай Решенталер заявив, що офіс Беннетт не відповів на запити Маккола щодо додаткової інформації.

Беннетт сказала, що її офіс зобов’яжеться виконувати всі необхідні запити Конгресу.

У відповідь на звинувачення статтю було відредаговано, щоб видалити незручну інформацію, додала Беннетт: «Принцип редакційної незалежності не дозволяє мені зв’язуватися, щоб впливати на їхні рішення щодо того, що вони та журналісти роблять».

Відповідаючи на запитання про висунуті під час слухання звинувачення, речниця Голосу Америки Бріджит Серчак сказала: «Редакційна незалежність Голосу Америки забороняє будь-яке втручання керівництва USAGM у рішення щодо висвітлення новин. Оновлення спірної новини Голосу Америки було зроблено після стандартної редакційної перевірки редакторами редакцій Голосу Америки".

Прес-секретар USAGM також заперечила, що агентство бере участь у редакційному процесі Голосу Америки, назвавши принцип редакційної незалежності «священним».

"Ані журналісти "Голосу Америки", ані будь-які журналісти в наших організаціях не отримують редакційних вказівок від USAGM. Визначення цього як "порушення незалежності" є фактично невірним і вводить в оману", - написала прес-секретар в електронному листі.

Коли в четвер її попросили про коментар, Сіґ відповіла, що не має коментарів.

Офіс кубинського мовлення

Законодавці також висловили занепокоєння щодо стану вільних медіа на Кубі та припустили, що телерадіомовлення США може зробити більше для вирішення цієї проблеми.

«Куба є одним із найбільш обмежених медійних середовищ у світі», — сказала Беннетт законодавцям. «Я вважаю, що це відрізало людей від решти світу. І в той же час ми бачимо — у мене є деякі дані, щоб показати вам, — що кубинський народ все ще хоче і жадає такої інформації і намагається отримати її".

Офіс кубинського мовлення USAGM транслює новини та інформацію для кубинців з 1985 року. Але в останні роки мовник із Маямі зіткнувся з критикою щодо чесності своїх співробітників. Беннетт визнала, що в минулому були значні прорахунки, і сказала, що було проведено низку змін.

«Ми дійсно дуже агресивно рухаємося до створення структур, які допоможуть це гарантувати, — сказала Беннет законодавцям. – Більш агресивна перевірка контенту, щоб допомогти нам подивитися і побачити, що виходить, і забезпечити ці високі стандарти через перевірку програм і, по суті, переконатися, що немає терпимості до будь-чого, крім найвищих стандартів журналістської етики», - сказала вона.

Минулого року Сенат США затвердив Беннет на трирічний термін на посаді генерального директора USAGM 60-36 голосами. Вона працювала директором «Голосу Америки» з 2016 по 2020 роки, коли пішла у відставку до того, як призначений Трампом Майкл Пак обійняв посаду генерального директора USAGM.

Беннет зіткнулася з певною критикою республіканців під час свого затвердження через занепокоєння щодо процесу перевірки безпеки для співробітників під час її перебування на посаді та рішення 2017 року скоротити інтерв’ю VOA Mandarin Service з китайським дисидентом. Подальші розслідування цього рішення показали, що рішення було виправданим.

До роботи в «Голосі Америки» Беннет працювала виконавчим редактором у Bloomberg News і керуючим редактором The Oregonian. Вона також була репортером у The Wall Street Journal більше двох десятиліть, написала шість науково-популярних книжок і двічі була лауреатом Пулітцерівської премії.

Згідно з оцінками USAGM, щотижня 394 мільйони людей переглядають програми агенції. Агентство, що фінансується з федерального бюджету і підконтрольне Конгресу США, має дві федеральні установи: «Голос Америки» та «Офіс телемовлення Куби». Він також має чотири некомерційні організації: Radio Free Europe/Radio Liberty, Radio Free Asia, Middle East Broadcasting Networks і Open Technology Fund.

Всі новини дня

Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього? Відео

1 квітня головування у Раді Безпеки Організації об’єднаних націй, ключовому органі, який відповідає за безпеку та дотримання миру в світі, перейде Росії. Своє повномасштабне вторгнення країна-агресорка розпочала у лютому минулого року, коли також головувала у Раді Безпеки.

МОК критикує Україну за рішення не дозволяти українцям змагатися з російськими спортсменами

Архівне фото. Президент Росії Володимир Путін тисне руку російському олімпійському чемпіону з фігурного катання Микиті Кацалапову (праворуч) після Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі, Росія, у понеділок, 24 лютого 2014 року.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив з критикою рішення України не допускати українських спортсменів до відбіркових змагань на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо їм доведеться змагатися з росіянами. На думку МОК, що це завдасть шкоди лише українському спорту та його спортсменам, повідомляє Reuters з посиланням на заяву МОК, видану у суботу.

Напередодні міністр уряду України Олег Немчинов заявив в ефірі телемарафону, що українські спортсмени братимуть участь лише у тих відбіркових турнірах на Олімпійські ігри в Парижі, де не буде росіян. А за порушення цього рішення відповідна федерація буде позбавлена статусу “національна”.

«Якщо таке рішення буде реалізовано, це лише зашкодить спільноті українських атлетів і жодним чином не вплине на війну, яку хоче зупинити світ і яку так різко засудив МОК», – цитує Reuters заяву олімпійського комітету.

«Через той факт, що, на жаль, у світі занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз, майже на кожній олімпіаді спортсмени змагалися один з одним, незважаючи на те, що їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту", - заявляє МОК.

Як повідомляв Голос Америки, МOК захищає своє рішення повернути на Олімпіаду російських і білоруських спортсменів.

США також занепокоєні через можливість участі спортсменів з Білорусі та Росії в Олімпійських іграх, - заявляв речник Держдепу США Ведант Пател на брифінгу для преси у вівторок.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, озвученою ним у лютого цього року, через війну Росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до учасників саміту міністрів спорту держав-партнерів.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор – державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, - сказав Зеленський, посилаючись на рішення МОК дозволити спортсменам з Білорусі та Росії виступати під нейтральним прапором.

Він також нагадав, що російські спортсмени не виступили із засудженням війни, розв’язаної їх державою: “Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”.

МОК запровадив санкції щодо Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, але тепер виступає за повернення спортсменів на наступні Олімпійські ігри, що мають пройти в Парижі 2024 року.

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. Відео

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в екселюзивному інтерв’ю Голосу Америки. За його словами, успіх України є в інтересах Європи, США та світу.

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

«Російський народ у своїй більшості підтримує агресивну війну Росії проти України і толерує вчинення звірств», - говорить керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

МВФ схвалив 15,6 млрд доларів США кредиту Україні – найбільшу допомогу для воюючої країни

Фото: REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму для України на суму 15,6 мільярдів доларів. Позика, як сказано у прес-релізі МВФ, надається за новою Програмою в рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) для України як частина загального пакету підтримки обсягом 115 мільярдів доларів США для підтримки економіки країни на фоні боротьби з вторгненням Росії.

Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Ґіта Ґопінат, заявила, що вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки.

«Економічна активність різко скоротилася минулого року, велика частина основних фондів країни була знищена, в той час як зростає бідність. Незважаючи на це, владі вдалося зберегти загальну макроекономічну та фінансову стабільність завдяки майстерній політиці та значній зовнішній підтримці», – наголосила висока представниця МВФ.

Рішення дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що кредит МВФ є важливою допомогою у боротьбі з російською агресією.

Як він написав він у Twitter, «разом підтримуємо українську економіку. І йдемо вперед до перемоги!»

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка протягом минулого року активно наполягала на підтримці України з боку МВФ і у лютому 2023 року їзидла до Києва, заявила, що пакет допоможе українській державі продовжувати знадвати життєво важливі послуги, та тримати відкритими школи і лікарні, але також закладе основу для довгострокової реконструкції.

У своїй заяві від 21 березня, коли було оголошено про досягнення домовленості між Україною та МВФ, вона наголосила, що нові гроші від МВФ пізтримають також реформу урядування та зменшення ризику корупції. Вона наголосила, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Термін допомоги розширено на випадок, якщо війна триватиме довше

Кредитна програма також включає додаткові гарантії від деяких членів МВФ на випадок, що війна триватиме і після середини 2024 року, термін, на який МВФ розраховував раніше.

«Якби конфлікт продовжився до 2025 року, це збільшило б фінансові потреби України зі 115 мільярдів доларів до приблизно 140 мільярдів доларів», - цитує Голос Америки керівника місії МВФ в Україні Ґевіна Ґрея.

Очікується, що слідом за схваленням цієї розширеної програми (EFF) надійде масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України для підтримки стабільності воюючої країни.

Це вперше пакет фінансування такого масштабу схвалюється МВФ для країни, що бере участь у масштабній війні, інформує Reuters.

За інформацією агентства, попередню довгострокову програму МВФ для України на 5 мільярдів доларів було скасовано в березні 2022 року, коли фонд надав 1,4 мільярда доларів екстреного фінансування. Також було надано ще 1,3 мільярда доларів у рамках ініціативи "подолання продовольчого шоку", яку започаткував МВФ, щоб, як повідомляв Голос Америки, допомогти країнам, що постраждали від війни Росії проти України.

За інформацію МВФ, у 2022 році економіка України скоротилася приблизно на 30 відсотків, значна частина основних фондів країни була знищена, а бідність зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG