Спеціальні потреби

Американські університети приваблюють іноземних студентів


Південнокаліфорнійський університет у Лос-Анджелесі є найпопулярнішим вищим навчальним закладом серед іноземних студентів. Щороку університет приймає понад сім тисяч студентів з різних куточків світу, включно з Україною. Що саме приваблює іноземців до цього університету?

Зустріч американських студентів з їх однокурсниками-іноземцями стала вже традицією. Інструктор Вінсент Вігіл каже, що новоприбулих цікавить про Америку – все:

«Ми створюємо для них можливість поспілкуватися з американськими студентами і розпитати…про життя… про дозвілля… про те, чому американці обрали цей університет».

Південнокаліфорнійський університет славиться своїми спортивними дисциплінами. Не відстають, однак, і академічні.

На факультет кінематографії, наприклад, усі почали подаватися, коли з’ясувалося, що його закінчив Джордж Лукас – режисер «Зоряних війн».

Користуються популярністю і факультети ведення бізнесу, зв’язку, гуманітарних та інженерних наук.

Щороку університет набирає сім тисяч міжнародних студентів. Кожен четвертий їх випускник магістерської програми – іноземець.

Тоні Тамбаскія – директор відділу міжнародних зв’язків – пояснює це активною рекрутською діяльністю університету за кордоном:

«На поточний момент у нас вчаться студенти зі 115 місць світу. Очолює список Індія, звідки прибуло півтори тисячі студентів. З Китаю, мабуть, не менше».

Для американських університетів студенти з інших країн є чудовим джерелом поповнення бюджету, тому що іноземці платять повну вартість навчання. Менше п’яти відсотків іноземних студентів отримують фінансову допомогу від університету.

Голова приймальної комісії Кетрін Гаррінґтон каже, що з усіх країн світу найбільше заявок надходить з Азії:

«Люди з країн Азії завжди навчалися у нас, так що це стало традицією».

Традицією, що бере початок з 1890 року, коли в університеті вчився студент з Японії.

Колишні випускники рекомендують американську альма-матер і своїм друзям. Студентка з Китаю Юань Си Чжао пояснює:

«Багато моїх друзів пішли сюди вчитися. Це головна причина чому я тут. І, до речі, один з друзів нашої родини рекомендував університет ще коли я була маленькою».

Теплий клімат Каліфорнії не останній фактор для іноземців при виборі університету. Однак у Бікраміджіта Сінгха з Індії часу насолоджуватися погодою – немає.

«На дозвілля часу не лишається – то занятий я, то не можуть друзі, то викладачі «завалюють» нас роботою».

Бікраміджіт не нарікає. Вимогливі професори, каже він, лише намагаються підготувати студентів до життя поза стінами університету.

XS
SM
MD
LG