Спеціальні потреби

Актуально

Стати лікарем у США можна буде без жодних лекцій

Медичний коледж Вермонтського університету оголосив, що позбудеться всіх лекційних курсів і повністю переформує роль факультету – вперше для традиційної медичної школи.

Через чотири роки після того, як два старші вчені зі Стенфордського університету кинули виклик медичним школам припинити читання лекцій і почати згортання своїх класів, кілька навчальних закладів розпочали важливі реформи, щоб змінити спосіб, яким вони навчають медицини, - повідомляє онлайн-видання Inside Higher Ed.

Вермонтський університет минулого тижня підхопив тренд, оголосивши про педагогічну реформу в своєму Медичному коледжі, яку спостерігачі оцінюють як найбільш масштабну наразі. Протягом наступних кількох років коледж усуватиме всі лекційні курси, замінюючи їх на відео, які студенти дивитимуться у свій особистий час. І замість того, щоб відсиджувати лекції, студенти зустрічатимуться в класах «активного навчання», які будуть проводитися викладачами. Там вони працюватимуть зі своїми однокласниками в невеликих групах, - розповідає видання.

Підхід заснований на експериментах у Стенфордському університеті, який співпрацював з Khan Academy, некомерційною освітньою організацією, тестуючи модель «перевернутого» класу в деяких курсах із медицини. Інші навчальні заклади вивели цю модель ще на один крок уперед. Туро коледж остеопатичної медицини в Нью-Йорку, наприклад, ще з 2012-2013 академічного року пропонує повністю «перевернуту» навчальну програму.

Проте заява Медичного коледжу Вермонтського університету є значною подією, зазначає Inside Higher Ed, оскільки це вперше член Асоціації американських медичних коледжів заявив, що скасує лекції у всіх своїх програмах.

Змінювати вкорінену систему підготовки лікарів не є легким завданням. Істотні зміни навчального плану можуть поставити під загрозу регіональні та професійні акредитаційні статуси вищих навчальних закладів, відштовхнути потенційних студентів, образити випускників-донорів і відчужити деяких викладачів, - зауважує автор.

Найбільш нагальною проблемою є гроші. Коледж виділить 66 мільйонів доларів на створення оновлених класів і перепідготовку професорсько-викладацького складу.

Частина коштів піде на розширення Академії викладання, заснованої минулого року. Члени факультету Медичного коледжу приєднуються до академії на три- і п'ятирічні періоди, протягом яких вони навчаються за наставництвом більш досвідчених інструкторів, беруть участь у конференціях і семінарах, а також проходять курси самопідготовки. Головною метою академії є допомогти викладачам відкрити для себе нові методи навчання, які можуть бути настільки ж корисним – якщо не більше – ніж читання лекцій, пояснює видання.

Перехід до повністю перебудованої моделі навчання вже почався, і університет планує завершити його до 2022 року. Лекційні курси зараз складають 40 відсотків основного навчального плану коледжу, у порівнянні з 50 відсотками два роки тому. Курси першого семестру вже перероблені на серію пов'язаних компонентів, і коледж планує використати дані, отримані в результаті цих змін, щоб виробити стратегічний п'ятирічний план, - повідомляє Inside Higher Ed.

Дивіться також: Олег Турій, проректор УКУ: "У центр реформи вищої освіти має бути поставлена людина - особа студента, майбутня еліта нашої держави"

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG