Спеціальні потреби

У США співробітник "доньки" "Росатому" зізнався у відмиванні грошей


Штабквартира Мінюсту США

Колишній посадовець російської енергетичної компанії зізнався у відмиванні понад двох мільйонів доларів, які отримав від американського бізнесмена у якості хабаря за вигідні контракти з «Росатомом». Про це повідомляє сайт Міністерства юстиції США.

Мешканця американського штату Меріленд, 56-річного Вадима Мікеріна затримали у жовтні 2014 року. Він обіймав керівну посаду у місцевій компанії Tenam, філіалі компанії Tenex, якою володіє російська державна корпорація «Росатом». Tenex постачає уран та надає послуги зі збагачення урану енергетичним компаніями в усьому світі.

Готівка надходила на рахунки на Кіпрі, у Латвії та Швейцарії

Мікерін за хабарі допомогав американським компаніями отримувати прибуткові контракти у «Росатомі».

Розслідування Мінюсту США встановило, що Мікерін вступив у змову із спів-президентом американської компанії Transport Logistics International (TLI), яка починаючи з 1996 року займалась перевезеннями урану для компанії Tenex з Росії до США з 1996 року. Буцімто, в обмін на сприяння TLI з отриманням контрактів, Мікерін отримував відкати. Готівка надходила на його рахунки на Кіпрі, у Латвії та Швейцарії.

8 грудня буде оголошено вирок щодо Мікеріна. Відповідно до угоди зі слідством на рахунках Мікеріна буде заарештовано понад два мільйони доларів - саме у таку цифру оцінюється загальний обсяг коштів, які було переказано із рахунків у США на рахунки офшорних компаній, пов'язаних із Мікеріним.

Раніше представник «Росатому» заявив, що компанія співпрацює з американським слідством.

Дивіться також: На Кубі продають Інтернет: 2 долари за півгодини

На Кубі продають Інтернет: 2 долари за півгодини. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

XS
SM
MD
LG