Спеціальні потреби

Актуально

У виданні The Washington Post розхвалили Валерію Гонтареву

«Вона налагодила економіку України – і була викинута зі своєї роботи погрозами фізичної розправи» – під таким заголовком вийшла стаття про Валерію Гонтарєву в американському виданні The Washington Post. Автор зауважує, що за три роки на посаді очільниці НБУ Гонтарева нажила собі ворогів попри те, що «завоювала прихильність від МВФ і економістів за свої жорсткі кроки з ціллю стабілізувати економіку, підірвану війною, анексією, десятиліттями поганого управління і внутрішньою ворожнечею».

«Для мене це було як три роки безперервних домагань», – цитує Гонтареву журналіст і підкріплює її слова інцидентом у Вашингтоні кілька тижнів тому, коли «команда телеканалу, контрольованого українським олігархом, чий банк вона націоналізувала, переслідувала її у приймальні готелю Fairmont та аналітичному центрі Atlantic Council, щоб перервати її зустрічі».

Видання наголошує, що Гонтаревій не було важко нажити собі ворогів: «Вона зменшила розмір банківської бюрократії від дванадцяти до п’яти тисяч. Вона дозволила гривні плисти, що стабілізувало економіку, але також скоротило доходи населення. І, понад усе, у намаганні почистити кволий банківський сектор, вона націоналізувала 87 банків з приблизно 60 відсотками активів сектора».

Washington Post також цитує першого заступника директора-розпорядника МВФ Дейвіда Ліптона, який написав у імейлі, що Гонтарева «виконала фантастичну роботу в надзвичайно важкій ситуації, незважаючи на величезний опір від деяких людей і політичних фракцій».

У статті детально описуються досягнення Валерії Гонтаревої. Автор підсумовує її словами про те, що незважаючи на погрози, новий очільник НБУ продовжуватиме її роботу і допомагатиме інтегрувати Україну з рештою Європи.

Дивіться також: Пріоритети для наступного голови Нацбанку України назвали експерти у Вашингтоні

Пріоритети для наступного голови Нацбанку України назвали експерти у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG