Спеціальні потреби

Критику влади в Україні прирівнюють до "гібридної війни" Кремля - колонка New York Times про "Миротворця"


"Україна оголосила війну журналістиці" - стаття-колонка журналіста численних світових видань Яна Бейтсона, який працює в Україні, у вівторок набула колосального розголосу у середовищі західних журналістів, які висвітлюють події в Україні.

Матеріал, присвячений ситуації довкола зливу близьким до МВС сайтом "Миротворець" активно поширюють, супроводжуючи схвальними коментарями, авторитетні західні журналісти, які висвітлюють події в Україні.

"Номінально (оприлюднений "Миротворцем - прим. ГА) перелік стосується журналістів, які контактували з повстанцями-сепаратистами, але йдеться про ширший та більш небезпечний прецедент. Сайт та його прихильники проштовхують думку, що журналістів можна поділити на два табори: тих, хто підтримує уряд та тих, хто проти нього, при цьому мається на увазі, що журналістам, які критикують уряд, треба заткнути рота", - ділиться своєю точкою зору на сенс роботи "Миротворця" Бейтсон у колонці.

Тепер будь-яку критику на свою адресу влада змальовує, як акт "гібридної війни" Росії проти України

При цьому журналіст вказує, що відсутність критики на адресу влади зашкодить Україні, яка в останній час здійснила крутий поворот назад до "кумівства". У якості доказів цієї тези Бейтсон звертає увагу на призначення генпрокурором та головою уряду близьких до Порошенка осіб, а також брак необхідних реформ.

"Чимало українських ЗМІ та журналістів уникають висвітлення новин, які виставляють Україну у негативному світлі, або можуть підіграти російській пропаганаді. Влада України використовує таку позицію журналістів у своїх інтересах. Тепер будь-яку критику на свою аодресу влада змальовує, як акт "гібридної війни" Росії проти України", - пише Бейстон.

Україна все більше наближається до Росії у своєму ставленні до ЗМІ, - переконаний журналіст.

На його думку, влада має негайно закрити сайт "Миротворець", а за результатами розслідування "зливів", порушникам має бути висунуто обвинувачення.

Очікую оглушливого мовчання. А можливо більше "відмазок" (horse pucky - в оригіналі. прим. ГА) про "гібридну війну Росії

"(Від Порошенка) я очікую засудження цієї ситуації" - такими словами позначив бажану реакцію з боку президента України на "війну проти журналістики" автор матеріалу Ян Бейтсон на прохання "Голосу Америки".

Аналогічне питання - Чого ви очікуєте від Порошенка з приводу "війни проти журналістики" - "Голос Америки" поставив ряду інших західних журналістів та експертів.

"Очікую оглушливого мовчання. А можливо більше "відмазок" (horse pucky - в оригіналі. прим. ГА) про "гібридну війну Росії", - відзначив Крістофер Міллер, журналіст "Радіо Свобода".

Дивіться також: Савченко може стати містком між прихильниками змін та бюрократами - експерти

Савченко може стати містком між прихильниками змін та бюрократами - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

XS
SM
MD
LG