Спеціальні потреби

БЮТ вимагає кримінальних справ, а регіонали «відвертої розмови»


Володимир Литвин

Очільник фракції «БЮТ-Батьківщина» Іван Кириленко на погоджувальній раді керівників фракцій українського парламенту виголосив вимоги бютівців: порушити кримінальні справи проти учасників нападу на опозиційних депутатів і особливо проти тих, хто вже не вперше брав участь у бійках в сесійній залі. У відсутності таких справ бютівці вимагатимуть відставки генерального прокурора Віктора Пшонки.

Бютівці вже зараз вимагають відставки Миколи Злочевського з посади міністра екології та Юрія Саламатіна – з посади керівника «Укрспецекспорту», оскільки вони застосовували силу під час бійки в парламенті 16 грудня. «Проігнорувавши цю вимогу, керівництво виконавчої вертикалі візьме на себе політичну відповідальність за ці події», - заявив Іван Кириленко.

Серед вимог бютівців залишається звільнення політичних переслідувань лідерів опозиції, закриття справ проти них, та ухвалення в цілому закону про опозицію.

У разі невиконання таких вимог бютівці не повернуться до парламентської зали і не братимуть участь у засіданні парламенту, сказав Кириленко і залишив засідання погоджувальної ради.

Натомість представники владної коаліції наполягають на «відвертій розмові» всіх фракцій за закритими дверима. Лідер фракції Партїі регіонів Олександр Єфремов проти залучення до парламентських процесів силових структур: «Ані прокуратура, ані СБУ, ані міліція, ніхто до нас не прийде з вулиці і не розповість, як нам жити тут, якщо ми самі не облаштуємо свою сім`ю».

Він пропонує спікеру Литвину зібрати «у себе в кабінеті» лідерів фракцій парламенту і «спробувати самим знайти відповіді на ті запитання, як нам далі будувати свою роботу».

Сам Литвин такої можливості проведення у парламенті засідання чи депутатських зборів з обговорення відносин між опозицією і більшістю, що склалися після бійки ввечері 16 грудня, не виключає.

«Внаслідок подій 16 грудня у ВР немає переможців і переможених, бо «ми у черговий раз принизили країну», - сказав він.

Традиційно такі розмови, за словами Литвина відбуваються у спільних звинуваченнях сторін. «Це черговий виток напруження і протистояння у Верховній раді, який абсолютно нікому не потрібний», - каже Литвин.

Водночас, поки що відомо, що завтра депутати працюватимуть без участі бютівців. На четвер коаліція планує ухвалення державного бюджету на 2011 рік.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG