Спеціальні потреби

Вінницькі правозахисники звертаються до ЄС


Вінницькі правозахисники звертаються до ЄС

Вінницькі правозахисники закликають Європейський Союз та Раду Європи підготувати спільну доповідь про стан дотримання прав людини в Україні, а також скласти та оприлюднити список чиновників і правоохоронців, причетних до порушень прав людини. До того ж Вінницька Правозахисна група (ВПГ) просить країни Євросоюзу «обмежити можливості по в’їзду вказаної групи осіб, тим самим підтвердивши визнання принципів всезагальності, універсальності і неподільності прав людини та відданості принципу міжнародній солідарності за їх дотримання».

Координатор Вінницької Правозахисної групи Дмитро Гройсман збирається обговорити цю ініціативу з комісаром ЄС з питань розширення та сусідства Штефаном Фюле, під час візиту останнього до України.

Такий заклик правозахисники обумовлюють різким погіршенням ситуації в сфері прав людини та свободи ЗМІ, останніми заявами міжнародних організацій та доповіддю Вахти прав людини (Human Rights Watch). Вінницька Правозахисна група відзначила, що за період керування нової влади покращень не відбулося. Зокрема, нова влада додала й свої «фірмові справи».

«Брутальні переслідування правозахисників, відновлення методів «каральної психіатрії», різке посилення незаконних обмежень свободи мирних зібрань, системні утиски електронних ЗМІ, які поширюють інформацію, що не влаштовує, бентежить чи дратує владу», – саме такими, на думку Вінницької групи, є нововведення української влади.

В заяві, яку поширюють правозахисники, йдеться про те, що «влада виявилася неготовою до встановлення ефективного діалогу з громадянським суспільством в Україні, критика дій і навіть злочинів представників нової влади сприймається вороже та викликає тиск і репресії».

«Вінницька Правозахисна група неодноразово документувала з допомогою відео свідчення про злочини проти біженців та шукачів притулку з боку співробітників міліції і робила їх загальнодоступними в мережі Інтернет, чим створила підґрунтя не для прозорого та ефективного розслідування наших повідомлень про злочини, а лише для оскаженілих репресій з боку міліцейського керівництва та прокуратури, яка здійснює прикриття незаконних дій міліції».

«В ситуації, що склалася, ми закликаємо уряди країн-членів Євросоюзу, підтвердити зв’язок між просуванням України у напрямку євроінтеграції з неухильним дотриманням європейських стандартів в галузі прав людини, невтручанням у діяльність правозахисників, припиненням репресій відносно громадських активістів, гарантування свобод для ЗМІ та профспілок»,– йдеться в заяві.

XS
SM
MD
LG