Спеціальні потреби

Трамп зупинив видачу низки робочих віз. Під заборону потрапила й програма «Працюй та подорожуй»


У понеділок Президент Трамп видав прокламацію, яка тимчасово призупиняє в’їзд в країну іноземним працівникам із певним типом віз. А саме – H-1B, яка дає право на роботу висококваліфікованим працівникам, зокрема у сфері ІТ, L-1 (видається для трансферу в рамках однієї компанії), H-2B (для малокваліфікованих працівників) та J-1 (видається учасникам освітніх програм), а також членам їх родин. В останньому випадку - J-1 - обмеження стосуватимуться лише тих, хто бере участь в програмах із робочим компонентом, таких як au pair чи «працюй та подорожуй», але не студентів.

Українці є активними учасниками програми «працюй та подорожуй». Також, згідно із даними міністерства внутрішньої безпеки США, у 2018 році, 896 українців отримали візу H-1B, 910 - H-2B і 2 230 - L-1.

Указ не стосуватиметься тих, хто знаходиться на території США чи за кордоном, але вже має діючу візу.

Президент Трамп призупинив видачу низки робочих віз. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Заборона, яка розширює обсяг вже існуючого обмеження на виїзд, запровадженого у квітні, вступає в дію цієї середи та діє до кінця року.

Підставою є уповільнення економіки та брак робочих місць у США через пандемію коронавірусу, йдеться у прокламації.

«За звичайних обставин, тимчасові робочі програми, за умов правильного адміністрування, можуть бути корисними для економіки. Але за надзвичайних обставин через уповільнення економіки у результаті спалаху COVID-19, деякі програми, які видають неімміграційні візи для такого працевлаштування, становлять незвичайну загрозу працевлаштуванню американських працівників».

Цей крок, пояснив представник адміністрації під час дзвінка із репортерами у понеідлок, зробить доступними додаткові 525 тисяч робочих місць для американських працівників.

Підставою є уповільнення економіки та брак робочих місць у США через пандемію коронавірусу, йдеться у прокламації.

Але представники бізнесу, включно із найбільшими технологічними компаніями та Торговою палатою США, заявили, що призупиненням видачі віз ще більше уповільнить економіку.

У своїй заяві BSA, організація, яка представляє інтереси таких компаній як Майкрософт та Слек, закликала Адміністрацію «утриматися від обмеження працевлаштування висококваліфікованих іноземних професіоналів». Ці обмеження, говорять вони, зменшать можливості для американських працівників.

Загалом у США щороку візу H-1B можуть отримати 85 тисяч висококваліфікованих працівників.

Виконавчий директор компанії Alphabet Сандар Пічай, який сам є іммігрантом, написав у Твіттері, що «імміграція надзвичайним чином зробила внесок в економічний успіх Америки, перетворивши її на глобального лідера в індустрії технологій».

Дивіться також: Півтора мільйона біженців, три історії українців. Відео

Півтора мільйона біженців, три історії українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG