Спеціальні потреби

«Голос Америки» відзначає 75 років в ефірі


Дещо через понад сім тижнів після того, як Сполучені Штати офіційно приступили до Другої світової війни, першого лютого 1942 року з невеликої студії в Нью-Йорку пролунали в ефірі слова 15-хвилинної радіопрограми німецькою мовою.

Після відкриття програми патріотичною піснею The Battle Hymn of the Republic, ведучий Вільям Гарлан Гейл заявив: «Ви слухаєте «Голос Америки». Відтепер сьогодні і щодня ми повідомлятимемо про Америку і про війну. Новини можуть бути добрі для нас. Новини можуть бути погані. Але ми говоритимемо вам правду».

Це була перша програма «Голосу Америки». Нині «Голос Америки» передає зі своєї штаб-квартири у Вашингтоні.

До кінця війни «Голос Америки» передавав уже сорока мовами. У програмах були новини, музика і коментарі. «Голос Америки» постійно розвивається. Після радіо прийшло телебачення та Інтернет.

У 1949 «Голос Америки» розпочав передачі українською мовою, які були скеровані на Україну та суміжні з Україною країни. У наш час телевізійні програми «Час- Time» «ПраймТайм» «Вікно в Америку» та програму «Студия Вашингтон» російською мовою можна дивитися практично в усьому світі через Інтернет.

З нагоди 75-річчя «Голосу Америки» нинішня директор Аманда Беннет заявила:

Директор Аманда Беннет вітає з 75-річчям «Голос Америки». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

«Сімдесят п’ять років тому «Голос Америки» вперше вийшов в ефір. Сьогодні ми транслюємо передачі більш ніж 45 мовами на весь світ. І для трансляції використовуємо всі канали, через які люди можуть хотіти отримувати новини та інформацію. Ми до цих пір вживаємо радіо та телебачення. Ми створюємо контент для Інтернету, мобільних пристроїв і, якщо нові форми комунікації будуть винайдені, «Голос Америки» послуговуватиметься ними також.

Наша місія насправді дуже проста: ми надаємо нейтральні, справедливі, об’єктивні, незалежні новини та інформацію для людей, які не мають іншого доступу до них. Ми також розповідаємо про історію Америки, історію багату і наповнену подіями. Це розповіді про підприємницький клімат Кремнієвої долини, наші чудові університети, досягнення у сфері медицини та охорони здоров’я. Це також історія діаспори Америки, людей, які прибули сюди з усього світу.

Я розпочала свою журналістську кар’єру понад 50 років тому, і сьогодні на «Голосі Америки» досі пам’ятаю, чому стала журналісткою. Це така честь працювати тут з чудовими чоловіками і жінками, які розповідають історію Америки та передають нейтральні новини та інформацію усьому світу. Я щаслива бути на «Голосі Америки» в час відзначення 75-річного ювілею і горда запросити нашу організацію в наступні 75 років».

XS
SM
MD
LG