Спеціальні потреби

Актуально

Українець Ілля Волох – «обличчя російської мафії Голлівуда»

Уродженець Києва Ілля Волох – професійний актор Голлівуда. Можливо, його ім’я не відоме широкому загалу, але обличчя напевно здасться знайомим. Ілля зіграв у понад ста американських фільмах та телевізійних серіалах. З Іллею Волохом знімальна команда «Голосу Америки» зустрілася у Пітсбургу, штат Пенсільванія, де він знімався у кіно «Викрадення», що має вийти на екрани кінотеатрів світу наступного року. З актором розмовляла Тетяна Ворожко.

ТВ: Як Ви почали займатися акторством?

ІВ: Коли я виростав, кар’єри актора у моїх планах не було. Ще у 13-14 років я дуже серйозно займався спортом – академічною греблею. Виступав на Спартакіаді школярів, на Чемпіонаті спорту серед юніорів. А у 18 років брав участь у Чемпіонаті світу в Італії. Ми зайняли третє місце, виконали норматив майстрів спорту. З цим нас взяли до Інституту фізкультури. Отже моя кар’єра складалася у спорті – все йшло по проторованому шляху. Мене все влаштовувало. А потім після другого курсу пішов служити до армії, де так само був у спортивній роті. Тоді ми давали непогані результати. Але, повернувшись з армії, в мені щось змінилося, відбулися якісь внутрішні зрушення. Я вже не бачив себе у кар’єрі тренера. Може, щось по спадковості сказалося – мів дід співав в опереті. І тоді я почав займатися в гуртку самодіяльності, у Києві на Сирці. Керівник театральної студії мені порадив вступати до театрального інституту. І через рік я вступав до МХАТУ в Москві, на курс Олександра Калягіна. Ось це змінило повністю мою подальшу долю.

ТВ: Напевно, цей поворот долі мав здивувати усіх ваших рідних та знайомих, які звикли бачити у Вас спортсмена.

ІВ: Безперечно. Усі були здивовані, навіть я сам. До того ж я був досить тихим хлопцем, сором’язливим. Але вже на 2-3-му курсі я почав серйозно розвиватися. І на четвертому курсі мене запросили працювати зразу в чотири театри після закінчення. Запрошували до таких режисерів як Єфремов та Райкін.

А ще на третьому курсі мене запросили до участі у фільмі «Біла раса», про армію. До речі, мене порекомендували режисеру Володя Машков і Женя Миронов, які у цьому фільмі знімалися. Але мене наш керівник Одександр Калягін не відпустив. Може, якщо б я у цьому фільмі знявся, то до США вже б і не поїхав.

ТВ: То яким же чином Ви опинилися у США?


ІВ: На четвертому курсі наша група поїхала у США за студентським обміном із Інститутом Північної Кароліни у Вінстон-Сейлемі. Там ми грали спектаклі змішаними групами, було дуже цікаво. Там я зустрів свою майбутню дружину, американку. Вона мене і перевезла до США, але ми з часом розлучилися.

ТВ: Гадаю, що у США було не так просто знайти роботу актора. Чи не шкодували про свій переїзд після таких перспектив у Росії?

ІВ: Це було дуже непросте рішення. Ну Америка мене завжди манила, Голлівуд. Ми переїхали до Лос-Анджелеса. Спочатку було важко. Я і англійської мови не знав. У школі вчив французьку, якою ми з дружиною і спілкувалися. Перші три місяці я не працював – вчив мову. А як тільки почав засвоювати англійську, пішов шукати роботу. Спочатку працював в такій маленькій крамничці, де різав бутерброди. В іншому місці курчат перевертав по 10 годин. А потім влаштувався, що мені тоді здавалося подарунком з небес, – на цвинтарі. Перевозив квіти, гроби підвозив до могили. Потім почав продавати ділянки під могили на тому ж кладовищі. Це було більш фінансово ризиковано, бо працював за комісійні, але мені це дало час, щоб знайти агента і почати ходити на проби. Це був такий гарний період: сидів на свіжому повітрі, займався англійською, пробувався на ролі. І ось через три роки після приїзду до Лос-Анджелеса зіграв у першому епізоді – музиканта у комедійному фільмі.

ТВ: Чи відбулася якась вирішальна подія, яка Вам допомогла пробитися у Голлівуд?

ІВ: Ні. Там все усталено і працює за єдиною схемою. Ти маєш агента, він тобі знаходить проби. Ти йдеш, готуєш матеріал. Там присутній директор з кастингу, інколи – директор фільму. Інколи беруть відразу, іншим разом викликають повторно. Цей процес однаковий для всіх – від найменших епізодів до головних ролей.

ТВ: І як довго Ви ходили на проби, поки отримали першу роль?

ІВ: Не скажу, що дуже багато. Всі тут у Голлівуді підпадають під певні категорії - типажі. Я належу до категорії іноземців зі Східної Європи. Конкуренція велика скрізь, але в моїй категорії і акторів менше, але і ролей менше. Актори-американці у більш поширених типажах частіше ходять на проби.

Вже через кілька років після першої ролі я почав зніматися у фільмах та серіалах практично на постійній основі. Я відношу себе до професійних акторів середньої категорії. Це – кістяк фільмів. Наприклад, якщо брати 100-120 тисяч чи навіть більше акторів, які є членами акторської профспілки, то з цієї кількості тільки 3-5% заробляють на життя акторством. До цих 3-5% входять я і, наприклад, Том Круз.

ТВ: І як платять у Голлівуді? Про величезні гонорари зірок першої величини ми всі знаємо, а як живе «середній клас»?

ІВ: Якщо ти член профспілки, а більшість акторів ними є, то ти не можеш отримувати менше, ніж ставка, визначена профспілкою. Профспілка – дуже важлива ланка у нашому бізнесі. Окрім зарплати вони слідкують за тим, щоб права акторів не порушувалися. Наприклад, між кінцем однієї зйомки, де ти задіяний, і наступною має бути не менше 10 годин. Якщо ж менше, то на студію накладається штраф. Якщо актора не відпускають на обідню перерву, то також – штраф. Понаднормові мають виплачуватися, за чим також слідкує профспілка. Окрім цього, коли фільм виходить в кінотеатри чи в ефір, то всі учасники проекту отримують відсотки. Мені приходять перерахунки за фільми, в яких я знімався 15 років тому. Звичайно, вони вже зовсім не великі.

ТВ: Гра у якому фільмі Вам найбільше запам’яталася?

ІВ:
Це, напевно, одна з моїх робіт ранніх робіт – «Смертельний вояж» («Deadly Voyage»), який був знятий у 1995-му році. Фільм базується на реальній історії – про українських моряках, які поверталися з Гани, і побачили, що в трюмі їхнього корабля сховалися африканські нелегали. Зйомки проходили частково в Африці, частково – в Англії. І роль була цікава – український моряк. Він теж – негативний персонаж, але не одноплановий, у нього була собака і він був до неї прив’язаний.

Чимало цікавих робіт було в телевізійних серіалах. Як правило, так звані guest star – найцікавіші персонажі. Ці ролі – на всю серію, чи епізод. Усі інші герої серіалів вже передбачувані, а guest star – це щось оригінальне. Таким епізодом була роль російського президента у серіалі «Головнокомандувач». Було цікаво, що вони мене зробили схожим на тодішнього президента України – Віктора Ющенка, який був тоді популярними. Така ж зачіска. Це була гарна роль на весь епізод із Джіною Дейвис.

ТВ: Але, наскільки я зрозуміла, найчастіші Ви граєте російську чи іншу мафію з країн колишнього Радянського Союзу чи Східної Європи…

ІВ:
Звичайно, російська мафія – велика частина персонажів, яких я граю. Це особливо було популярним у 90-х. Голлівуд створює негативних героїв. Ти ж не можеш диктувати умови індустрії Голлівуда. Твоя задача своїм талантом зробити цю роль цікавішою, багатограннішою - настільки, наскільки ти здатний це зробити, а не прямолінійною. Коли сценаристи пишуть роль, вони і самі інколи не знають, як воно має виглядати.ють головну ідею, а завдання актора зробити цю роль яскравішою. Якщо це співпадає, то виходить живої персонаж, позитивний чи негативний. Не просто – ланцюги, пальці «веєром», а показати відтінки.

Окрім бандитів, я також грав солдатів, таксистів, вчителя музики. Та і зараз тема російської мафії вже відживає. Ось у цьому фільмі «Викрадення» я граю агента сербської секретної служби. Хоча знову, звичайно, – негативний персонаж.

ТВ: Напевно, це можна частково пояснити Вашою спортивною підготовкою. Чи допомагає заняття греблею під час зйомок?

ІВ:
Спортивні навички більше стаються у пригоді в житті загалом. Гребля – вид спорту, який розвиває ь. Загартовує для життя загалом. Спорт змінив підхід до життя, навчив боротися з труднощами, не зупинятися. Це ж важкий вид спорту – непогода, сніг, холод, а ти по 2-4 години гребеш, мозолі натираєш.

ТВ: А яке враження справляють Голлівудські зірки у близькому спілкуванні?

ІВ:
Я, до речі, сьогодні про це говорив зі шведським актором Майклом Ніквістом. Він здивований цією голлівудською кастовістю. На зйомках можна ввічливо обмінятися якимось приємними словами з зірками, але кожен обертається у своєму колі на кожному рівні.

Зірки першої величини оточені асистентами і охоронцями. Коли Індіану Джонса знімали – щось неймовірне відбувалося. Спілберга оточило море охоронців, підійти було не можливо. Навіть не дозволялося проносити телефони на знімальний майданчик – боялися, що можуть сфотографувати. У фільмі, де я зараз знімаюсь, у головній ролі – Тейлор Латнер, що грав у «Сутінках». З ним скрізь ходять охоронці. Важко говорити про якісь близькі знайомства. Але не самі актори створюють цю атмосферу. Цей бізнес зав’язаний на великих грошах. Усі знають, що можна, а що – ні. Все відчутно само-собою. І під час зйомок тим, хто грає у масовці, навіть кажуть, щоб вони не контактували з акторами.

На мене дуже приємне враження справила Сігурні Вівер. Вона теж у цьому фільмі знімається. Ми цілий день знімали у лікарні, розговорилися. Вона живе у Нью-Йорку, розповіла про свій театр. Потоваришували з Альфредом Маліною, може пам’ятаєте його з фільму «Фріда», де він грав Дієго Рів`єру? Дуже цікава людина.

Пам’ятаю, коли грав у четвертому фільмі про пригоди Індіани Джонса з Гарісоном Фордом, то я з ним ще раніше працював у фільмі «Літак президента». То я його питаю: «Пане Форд, Ви мене пам’ятаєте». А він: «А, Ілля, але ж я тебе вбив». «Так, – кажу, – Ви всіх вбили».

Всі новини дня

Китай та Україна - основні питання візиту Макрона до Білого дому 

Президент Франції Еммануель Макрон з дружиною Бріджит прибувають на базу ВПС США Ендрюс в Меріленді, 29 листопада 2022 року. Макрон проводить офіційний візит до США

Президент США Джо Байден проведе зустріч з лидером Франції Еммануелкм Макроном у четвер у Білому домі, Перемовини, як очікується, стосуватимуться низки тем, зокрема війни Росії в Україні та впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Посадовці США і Франції сказали, що лідери країн також обговорять ядерну програму Ірану та безпеку в регіоні Сахель в Африці.

Макрон - перший світовий лідер, якого Байден приймає з державним візитом після того, як став президентом.

«Якщо подивитись на те, що відбувається в Україні, що відбувається в Індо-Тихоокеанському регіоні та на напруженість у відносинах з Китаєм, Франція справді опинилася в центрі цих подій, — сказав речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі перед візитом Макрона. - І тому президент вважає, що це найбільш відповідна країна для початку державних візитів».

Байден з дружиною Джилл вечеряли з Макроном і його дружиною Бріжит у середу у вашингтонському ресторані.

Раніше в середу Макрон вказав на одне з питань, яке створює напругу у відносинах між його країною та Сполученими Штатами - на зустрічі з американськими законодавцями він говорив про закон Байдена про сповільнення інфляції.

Макрон процитував положення закону щодо субсидій на продукцію, вироблену в США, заявивши, що цей захід є «надзвичайно агресивним» щодо європейських компаній.

"Я не хочу ставати ринком для продажу американської продукції, тому що я маю точно такі ж товари, як і ви", - сказав Макрон.

Деяка інформація для цього звіту надійшла від Associated Press, Agence France-Presse та Reuters

Митці Лос-Анджелеса збирають гроші для України

За гроші, виручені з аукціону, придбають генератори та теплі речі

Художники та скульптори Лос-Анджелеса продають на аукціоні свої роботи, аби допомогти Україні пережити зиму. В Українському культурному осередку в Голлівуді, пройшов аукціон, на якому свої твори представили близько 20 митців, яким не байдужа доля України.

Скульптори, художники та музиканти з Лос-Анджелеса виставляють роботи, які створювали під враженнями новин з України останніх 9 місяців. Так вони хочуть привернути увагу американців до війни.

"Війна триває 9 місяців і американці починають про це забувати, бо Україна дуже далеко. Ми хочемо нагадати про Україну і, по-друге, зібрати гроші для гуманітарних потреб", – каже Галина Бонд, співорганізаторка виставки.

Андрій Іванків один із художників представлених на аукціоні, хоч і народився в Америці, але свідомий свого українського коріння. Частина його робіт представлена у цифровому варіанті.

"Моя мотивація - підтримати українців і зробити пожертви через мистецтво і віддати щось на допомогу і підтримку України", – розповідає Андрій.

Серед митців - представники різних країн. Наприклад, свої компакт-диски на аукціон пожертвував класичний піаніст із Аргентини.

"Я був у Львові, в Україні, і моє серце крається, коли я бачу, через що люди проходять. Це лише маленький внесок, який може допомогти", – зазначив Фабіо Банегас, музикант

Крім аукціону тут відбувся музичний концерт, на якому виступили українські артисти. Деякі з них стали біженцями в США. Організатором заходу виступив Український арт-центр. Це вже третій захід організації. За гроші, виручені з аукціону, придбають генератори та теплі речі. На перших двох подібрих заходах вдалось зібрати 30 тис доларів.

Дивіться також: Митці Лос-Анджелеса продають свої роботи на аукціоні, щоб допомогти Україні пережити зиму. Відео

Пентагон замовив NASAMS для України на $1,2 млрд

Сполучені Штати схвалили відправку в Україну загалом восьми систем NASAMS

ВАШИНГТОН, 30 листопада (Reuters). У середу Пентагон США уклав контракт на 1,2 мільярда доларів з Raytheon Technologies Co (RTX.N) на шість національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS) для України, повідомили у відомстві.

Сполучені Штати схвалили відправку в Україну загалом восьми систем NASAMS для протистояння нападам Росії ракетами і безпілотниками.

Україна отримала першу поставку двох систем ППО NASAMS у листопаді. Інші будуть доставлені в наступні місяці, після виготовлення.

“NASAMS — це лише останнє у різноманітному наборі засобів протиповітряної оборони, які ми постачаємо в Україну”, — сказав Білл ЛаПлант, заступник міністра оборони США з питань закупівель.

Поставка цих шести систем NASAMS передбачена п’ятим пакетом Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), який був оголошений 24 серпня, і мав загальну вартість 2,98 мільярда доларів, згідно із заявою армії. Кошти USAI дозволяють адміністрації Байдена закуповувати зброю у промисловості, а не брати зброю з існуючих запасів в США.

Контракт передбачає виробництво батарей NASAMS, навчання та матеріально-технічну підтримку українських військових і сил безпеки.

Кошти для двох інших NASAMS надійшли з третього пакету USAI, оголошеного в липні.

Минулого тижня Даг Буш, головний покупець зброї для армії, повідомив журналістам, що військо США прискорює процес придбання зброї, щоб прискорити виконання контрактів, необхідних для поповнення США. запаси зброї, вичерпані через поставки зброї в Україну.

Пентагон заявив, що нещодавно надані США системи протиповітряної оборони NASAMS наразі на 100% успішно перехоплювали Україну російські ракети.

Загалом Сполучені Штати виділили понад 19,3 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена.

Які уроки російської війни в Україні для західних армій?

Українські солдати ведуть артилерійський вогонь по російських позиціях поблизу Бахмута в Донецькій області. 20 листопада 2022 р.

Західні військові, фахівці та політики уважно стежать за ходом російської війни проти України, намагаючись здобути для себе уроки щодо дієвості тактик, видів зброї, технологій, а також інформаційно-психологічних операцій.

Нове дослідження британського Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) називає спостереження за подіями після вторгнення Росії в Україну 24 лютого «неоціненною нагодою визначити можливості Збройних сил Російської Федерації і наслідки цілого ряду засобів ведення сучасної війни».

Перемога України можлива, але вона потребує важких бойових дій. З відповідною підтримкою Україна може перемогти.

Автори доходять висновку, що вбивча сила російської армії залишається величезною, але вирішальними в обороні України у перші дні війни виявилася відважна наполегливість українців і застосування насамперед традиційної зброї, зокрема артилерії, а згодом відчутну роль почала відігравати міжнародна допомога.

Фактично розвінчуючи міфи про вирішальну роль безпілотних літальних апаратів на зразок турецьких «Байрактарів», чи навіть переносних протитанкових ракетних установок типу «Джавелін», британський звіт наголошує, що «Україна зірвала намагання Росії захопити Київ, застосувавши масований вогонь двох артилерійських бригад».

Важливим чинником у війні автори називають надання Україні західних ракетних систем залпового вогню HIMARS і M270, застосування яких названо «поворотним моментом, на якому російський наступ на Донбасі закінчився, і війна увійшла в нову фазу».

Дослідники підкреслюють, що не всі результати чи напрямки роботи фахівців можуть бути оприлюднені, але вважають, що вже зараз є можливість робити деякі висновки для широких кіл.

Серед перших висновків називають те, що керівники Росії фактично досягли певного успіху у застосуванні обману і приховуванні планів лютневого нападу на Україну, але вказують, що це також «призвело до того, що російські військові на тактичному рівні були непідготовані до ефективного виконання плану».

«Тактичні вміння російських військових виявилися значно нижчими, ніж те, як їх раніше оцінювали багато спостерігачів поза Україною і Росією. Попри це російські системи зброї показали себе значною мірою ефективними», - зауважують автори.

«Перемога України можлива, але вона потребує важких бойових дій. З відповідною підтримкою Україна може перемогти», - сказано у висновках.

Одним з важливих уроків цих місяців війни фахівці називають величезну потребу в амуніції, яка під час активних бойових дій витрачається у величезних кількостях.

Також вони вказують на те, як швидко втрачаються дуже важливі в сучасних боях безпілотні літальні апарати: «90% безпілотників втрачалися».

Серед вирішальних чинників автори називають точність зброї і здатність бойових одиниць швидко пересуватися, щоб уникати вогню ворога.

Дивіться також:

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Більше

XS
SM
MD
LG