Спеціальні потреби

Актуально

Українець Ілля Волох – «обличчя російської мафії Голлівуда»

Уродженець Києва Ілля Волох – професійний актор Голлівуда. Можливо, його ім’я не відоме широкому загалу, але обличчя напевно здасться знайомим. Ілля зіграв у понад ста американських фільмах та телевізійних серіалах. З Іллею Волохом знімальна команда «Голосу Америки» зустрілася у Пітсбургу, штат Пенсільванія, де він знімався у кіно «Викрадення», що має вийти на екрани кінотеатрів світу наступного року. З актором розмовляла Тетяна Ворожко.

ТВ: Як Ви почали займатися акторством?

ІВ: Коли я виростав, кар’єри актора у моїх планах не було. Ще у 13-14 років я дуже серйозно займався спортом – академічною греблею. Виступав на Спартакіаді школярів, на Чемпіонаті спорту серед юніорів. А у 18 років брав участь у Чемпіонаті світу в Італії. Ми зайняли третє місце, виконали норматив майстрів спорту. З цим нас взяли до Інституту фізкультури. Отже моя кар’єра складалася у спорті – все йшло по проторованому шляху. Мене все влаштовувало. А потім після другого курсу пішов служити до армії, де так само був у спортивній роті. Тоді ми давали непогані результати. Але, повернувшись з армії, в мені щось змінилося, відбулися якісь внутрішні зрушення. Я вже не бачив себе у кар’єрі тренера. Може, щось по спадковості сказалося – мів дід співав в опереті. І тоді я почав займатися в гуртку самодіяльності, у Києві на Сирці. Керівник театральної студії мені порадив вступати до театрального інституту. І через рік я вступав до МХАТУ в Москві, на курс Олександра Калягіна. Ось це змінило повністю мою подальшу долю.

ТВ: Напевно, цей поворот долі мав здивувати усіх ваших рідних та знайомих, які звикли бачити у Вас спортсмена.

ІВ: Безперечно. Усі були здивовані, навіть я сам. До того ж я був досить тихим хлопцем, сором’язливим. Але вже на 2-3-му курсі я почав серйозно розвиватися. І на четвертому курсі мене запросили працювати зразу в чотири театри після закінчення. Запрошували до таких режисерів як Єфремов та Райкін.

А ще на третьому курсі мене запросили до участі у фільмі «Біла раса», про армію. До речі, мене порекомендували режисеру Володя Машков і Женя Миронов, які у цьому фільмі знімалися. Але мене наш керівник Одександр Калягін не відпустив. Може, якщо б я у цьому фільмі знявся, то до США вже б і не поїхав.

ТВ: То яким же чином Ви опинилися у США?


ІВ: На четвертому курсі наша група поїхала у США за студентським обміном із Інститутом Північної Кароліни у Вінстон-Сейлемі. Там ми грали спектаклі змішаними групами, було дуже цікаво. Там я зустрів свою майбутню дружину, американку. Вона мене і перевезла до США, але ми з часом розлучилися.

ТВ: Гадаю, що у США було не так просто знайти роботу актора. Чи не шкодували про свій переїзд після таких перспектив у Росії?

ІВ: Це було дуже непросте рішення. Ну Америка мене завжди манила, Голлівуд. Ми переїхали до Лос-Анджелеса. Спочатку було важко. Я і англійської мови не знав. У школі вчив французьку, якою ми з дружиною і спілкувалися. Перші три місяці я не працював – вчив мову. А як тільки почав засвоювати англійську, пішов шукати роботу. Спочатку працював в такій маленькій крамничці, де різав бутерброди. В іншому місці курчат перевертав по 10 годин. А потім влаштувався, що мені тоді здавалося подарунком з небес, – на цвинтарі. Перевозив квіти, гроби підвозив до могили. Потім почав продавати ділянки під могили на тому ж кладовищі. Це було більш фінансово ризиковано, бо працював за комісійні, але мені це дало час, щоб знайти агента і почати ходити на проби. Це був такий гарний період: сидів на свіжому повітрі, займався англійською, пробувався на ролі. І ось через три роки після приїзду до Лос-Анджелеса зіграв у першому епізоді – музиканта у комедійному фільмі.

ТВ: Чи відбулася якась вирішальна подія, яка Вам допомогла пробитися у Голлівуд?

ІВ: Ні. Там все усталено і працює за єдиною схемою. Ти маєш агента, він тобі знаходить проби. Ти йдеш, готуєш матеріал. Там присутній директор з кастингу, інколи – директор фільму. Інколи беруть відразу, іншим разом викликають повторно. Цей процес однаковий для всіх – від найменших епізодів до головних ролей.

ТВ: І як довго Ви ходили на проби, поки отримали першу роль?

ІВ: Не скажу, що дуже багато. Всі тут у Голлівуді підпадають під певні категорії - типажі. Я належу до категорії іноземців зі Східної Європи. Конкуренція велика скрізь, але в моїй категорії і акторів менше, але і ролей менше. Актори-американці у більш поширених типажах частіше ходять на проби.

Вже через кілька років після першої ролі я почав зніматися у фільмах та серіалах практично на постійній основі. Я відношу себе до професійних акторів середньої категорії. Це – кістяк фільмів. Наприклад, якщо брати 100-120 тисяч чи навіть більше акторів, які є членами акторської профспілки, то з цієї кількості тільки 3-5% заробляють на життя акторством. До цих 3-5% входять я і, наприклад, Том Круз.

ТВ: І як платять у Голлівуді? Про величезні гонорари зірок першої величини ми всі знаємо, а як живе «середній клас»?

ІВ: Якщо ти член профспілки, а більшість акторів ними є, то ти не можеш отримувати менше, ніж ставка, визначена профспілкою. Профспілка – дуже важлива ланка у нашому бізнесі. Окрім зарплати вони слідкують за тим, щоб права акторів не порушувалися. Наприклад, між кінцем однієї зйомки, де ти задіяний, і наступною має бути не менше 10 годин. Якщо ж менше, то на студію накладається штраф. Якщо актора не відпускають на обідню перерву, то також – штраф. Понаднормові мають виплачуватися, за чим також слідкує профспілка. Окрім цього, коли фільм виходить в кінотеатри чи в ефір, то всі учасники проекту отримують відсотки. Мені приходять перерахунки за фільми, в яких я знімався 15 років тому. Звичайно, вони вже зовсім не великі.

ТВ: Гра у якому фільмі Вам найбільше запам’яталася?

ІВ:
Це, напевно, одна з моїх робіт ранніх робіт – «Смертельний вояж» («Deadly Voyage»), який був знятий у 1995-му році. Фільм базується на реальній історії – про українських моряках, які поверталися з Гани, і побачили, що в трюмі їхнього корабля сховалися африканські нелегали. Зйомки проходили частково в Африці, частково – в Англії. І роль була цікава – український моряк. Він теж – негативний персонаж, але не одноплановий, у нього була собака і він був до неї прив’язаний.

Чимало цікавих робіт було в телевізійних серіалах. Як правило, так звані guest star – найцікавіші персонажі. Ці ролі – на всю серію, чи епізод. Усі інші герої серіалів вже передбачувані, а guest star – це щось оригінальне. Таким епізодом була роль російського президента у серіалі «Головнокомандувач». Було цікаво, що вони мене зробили схожим на тодішнього президента України – Віктора Ющенка, який був тоді популярними. Така ж зачіска. Це була гарна роль на весь епізод із Джіною Дейвис.

ТВ: Але, наскільки я зрозуміла, найчастіші Ви граєте російську чи іншу мафію з країн колишнього Радянського Союзу чи Східної Європи…

ІВ:
Звичайно, російська мафія – велика частина персонажів, яких я граю. Це особливо було популярним у 90-х. Голлівуд створює негативних героїв. Ти ж не можеш диктувати умови індустрії Голлівуда. Твоя задача своїм талантом зробити цю роль цікавішою, багатограннішою - настільки, наскільки ти здатний це зробити, а не прямолінійною. Коли сценаристи пишуть роль, вони і самі інколи не знають, як воно має виглядати.ють головну ідею, а завдання актора зробити цю роль яскравішою. Якщо це співпадає, то виходить живої персонаж, позитивний чи негативний. Не просто – ланцюги, пальці «веєром», а показати відтінки.

Окрім бандитів, я також грав солдатів, таксистів, вчителя музики. Та і зараз тема російської мафії вже відживає. Ось у цьому фільмі «Викрадення» я граю агента сербської секретної служби. Хоча знову, звичайно, – негативний персонаж.

ТВ: Напевно, це можна частково пояснити Вашою спортивною підготовкою. Чи допомагає заняття греблею під час зйомок?

ІВ:
Спортивні навички більше стаються у пригоді в житті загалом. Гребля – вид спорту, який розвиває ь. Загартовує для життя загалом. Спорт змінив підхід до життя, навчив боротися з труднощами, не зупинятися. Це ж важкий вид спорту – непогода, сніг, холод, а ти по 2-4 години гребеш, мозолі натираєш.

ТВ: А яке враження справляють Голлівудські зірки у близькому спілкуванні?

ІВ:
Я, до речі, сьогодні про це говорив зі шведським актором Майклом Ніквістом. Він здивований цією голлівудською кастовістю. На зйомках можна ввічливо обмінятися якимось приємними словами з зірками, але кожен обертається у своєму колі на кожному рівні.

Зірки першої величини оточені асистентами і охоронцями. Коли Індіану Джонса знімали – щось неймовірне відбувалося. Спілберга оточило море охоронців, підійти було не можливо. Навіть не дозволялося проносити телефони на знімальний майданчик – боялися, що можуть сфотографувати. У фільмі, де я зараз знімаюсь, у головній ролі – Тейлор Латнер, що грав у «Сутінках». З ним скрізь ходять охоронці. Важко говорити про якісь близькі знайомства. Але не самі актори створюють цю атмосферу. Цей бізнес зав’язаний на великих грошах. Усі знають, що можна, а що – ні. Все відчутно само-собою. І під час зйомок тим, хто грає у масовці, навіть кажуть, щоб вони не контактували з акторами.

На мене дуже приємне враження справила Сігурні Вівер. Вона теж у цьому фільмі знімається. Ми цілий день знімали у лікарні, розговорилися. Вона живе у Нью-Йорку, розповіла про свій театр. Потоваришували з Альфредом Маліною, може пам’ятаєте його з фільму «Фріда», де він грав Дієго Рів`єру? Дуже цікава людина.

Пам’ятаю, коли грав у четвертому фільмі про пригоди Індіани Джонса з Гарісоном Фордом, то я з ним ще раніше працював у фільмі «Літак президента». То я його питаю: «Пане Форд, Ви мене пам’ятаєте». А він: «А, Ілля, але ж я тебе вбив». «Так, – кажу, – Ви всіх вбили».

Всі новини дня

Зеленський в Раді Безпеки ООН: «Росія – терористична держава, якій не місце в ООН»

Архівне фото: президент України Володимир Зеленський, фото надане Офісом президента

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в тому, що вона «терористична держава», якій не місце в Раді Безпеки ООН і взагалі в лавах цієї організації.

«Росія не має права брати участь в обговореннях і голосуваннях щодо війни проти України, яка є неспровокованою та просто колонізаторською з боку Росії. Я закликаю вас позбавити делегацію держави-терориста повноважень у Генеральній Асамблеї ООН, і це можливо. Це необхідно. Це справедливо! Це чесно! Росія не має права залишатись у Радбезі», – сказав президент Зеленський, звертаючись до Ради Безпеки ООН у вівторок, 28 червня.

Стаття 6 розділу 2 Статуту ООН чітко говорить, що «член організації, який систематично порушує принципи, встановлені в цьому Статуті, може бути виключений з організації Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки», наголосив президент України.

«Статут ООН покладає на Раду Безпеки «головну відповідальність за підтримання міжнародного миру й безпеки». Стаття 6 розділу 2 Статуту ООН чітко говорить, що «член організації, який систематично порушує принципи, встановлені в цьому Статуті, може бути виключений з організації Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки», наголосив президент України.

Засідання скликала Албанія, як головуюча країна, на прохання України для обговорення обстрілів російськими військами цивільних осіб в Україні. Приводом для засідання був обстріл напередодні, коли російські війська ракетами Х-22 завдали удару по торговому центру в Кременчуці, де перебувало близько тисячі мирних жителів. За словами Зеленського, внаслідок удару було 18 загиблих, понад 50 поранені, «щонайменше десятки – у списку зниклих безвісти».

У своєму зверненні до Ради Безпеки ООН президент України назвав і інші випадки обстрілів російськими військами цивільних об’єктів в Україні протягом лише останніх днів. «Субота, 25 червня, – 62 російські ракети вдарили по наших містах. Неділя, 26 червня, – іще 10 ракет. Зокрема, одна з них – по житловому комплексу в столиці нашої держави, у Києві», – наголосив президент Зеленський.

Обстріли, за його словами, ведуться по різних містах України – від Харкова та Лисичанська та Слов’янська на півночі та сході, до Миколаєва та Очакова на півдні.

У своєму зверненні президент Зеленський закликав «створити трибунал для розслідування всього, що наробили російські військові проти українців». Він також наголосив, що на рівні ООН «обов’язково треба дати юридичне визначення поняттю «державний тероризм», якого досі не існує в міжнародних документах.

Свою промову президент Зеленський закінчив закликом «ушанувати пам’ять усіх українців, які загинули у цій війні» і всі 15 членів Ради Безпеки, включаючи Росію, піднялися зі своїх місць на хвилину мовчання.

Західні країни вимагають розслідування та притягнення винних до відповідальності

Головуючий представник Албанії Феріт Годжа виголосив спільну заяву від імені Албанії, Франції, Ірландії, Норвегії, Сполученого Королівства, США та України, в якій ці країни рішуче засудили напади на цивільні об’єкти і закликали «провести об’єктивне, професійне та незалежне розслідування, та притягути до відповідальності тих, хто порушує міжнародне гуманітарне право, та винних у воєнних злочинах».

У доповіді, яку виголосила Розмарі Дікарло, заступниця Генерального секретаря з політичних та миротворчих питань, також лунали заклики розслідувати обстріли мирних районів та воєнні злочини. Висока представниця ООН нагадала, що на початку цього місяця завершила свою першу місію в країні Слідча комісія щодо України, зокрема вона відвідала Бучу, Ірпінь, Харків та Суми.

Комісія повернулася з інформацією, яка «може підтверджувати, що були скоєні серйозні порушення міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права, можливо, навіть воєнні злочини та злочини проти людства», зацитувала документ Дікарло.

Війна перетворила Україну на місце гуманітарної катастрофи

Війна перетворила Україну на місце гуманітарної катастрофи – понад 8,8 мільйона людей отримали якусь форму гуманітарної допомоги, понад 16 мільйонів потребують допомоги, сказала висока представниця ООН.

«Сьогодні Україна переживає найбільшу кризу переміщення людей у світі. З початку російського вторгнення більше чверті населення країни – 12 мільйонів людей – були вимушені покинути свої домівки», – сказала Дікарло. Досі, за даними ООН, в Україні понад 7,1 мільйона людей залишаються переміщеними через війну. За оцінками УВКБ ООН, у Європі перебуває понад 5,2 мільйона біженців. Понад 3,5 мільйона біженців з України зареєструвалися у програмі тимчасового захисту.

За словами Дікарло, «війна має руйнівні наслідки не лише для країни та найближчого регіону, а й далеко за межами України», де зрив поставок продовольства та добрив створив небезпеку голоду.

«Немає такого поняття, як «обидві сторони», коли йдеться про ці нещодавні атаки» – представник США

Представник США наголосив, що обстріл у Кременчуці «не був жахливим винятком»

Представник США, який виступав наступним, наголосив, що обстріл у Кременчуці «не був жахливим винятком». «Напад вписується в жорстоку схему, коли російські військові вбивають мирних жителів і руйнують цивільну інфраструктуру в Україні. Кремль раз у раз демонстрував, що він намагається приборкати Україну – її суверенітет, її народ, її дух. Путін продовжує намагатися залякати та розділити партнерів України. Ми показали і будемо показувати, що наша підтримка України є рішучою», – сказав заступник представника США в ООН Річард Міллс.

Він наголосив, що зростає кількість свідчень про ймовірні воєнні злочини Росії на території України, і закликав усіх членів Ради Безпеки «говорити всю правду». «Ми всі несемо відповідальність за те, щоб прояснити моральну провину Росії у цій війні, яку вона розпочала за власним вибором. Немає такого поняття, як «обидві сторони», коли йдеться про ці нещодавні атаки», – сказав представник США.

Він наголосив, що Міжнародне співтовариство має притягнути до відповідальності тих, хто вчинив і замовив ці злочини. І справедливість має дійти і «до військового та політичного керівництва Росії, а також до рядових військових, які вчиняють військові злочини чи інші звірства». Сполучені Штати підтримують усі міжнародні розслідування цих злочинів, включаючи ті, що проводяться МКС, ООН та ОБСЄ, сказав представник США.

Представниця Великої Британії Барбара Вудворд заявила, що «Україна має право захищатися, як будь-хто з нас, якби наші міста, селища та села зазнавали неодноразових невпинних ракетних ударів іноземної армії, спрямованих на знищення нашого існування»

Представниця Великої Британії Барбара Вудворд заявила, що «Україна має право захищатися, як будь-хто з нас, якби наші міста, селища та села зазнавали неодноразових невпинних ракетних ударів іноземної армії, спрямованих на знищення нашого існування». Вона сказала, що Британія і надалі підтримуватиме Україну у здійсненні цього права на самооборону, а також у відновленні своїх привілеїв та прав відповідно до Статуту ООН». Вона також відзначила роль Білорусі, яка «виступає як прямий плацдарм для нападів», що відбувалися протягом вихідних та у понедлілок.

«Коли світ закликає до миру, Росія відповідає ракетами та ударами по цивільних», – зазначала представниця Великої Британії в Раді Безпеки ООН.

Країни Африки занепокоєні зупинкою поставок продовольства з України і закликають до переговорів

Голова делегації Бразилії також засудив ракетні напади на Україну, але закликав сторони до «конструктивних переговорів», які єдині, на його думку, можуть покласти край цьому конфлікту.

Представники африканських країн – Гани, Кенії, Ґабону, заявили, що повністю підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, а також виступають за проведення міжнародного розслідування розслідування ударів по Кременчуку. Але їх турбують проблеми з постачанням харчів, тож ці африканські країни закликають до переговорів за участі посередників.

Представник Мексики, висловивши жаль з того приводу, що страждають цивільні об’єкти в Україні та мирні жителі окремо згадав райони Донбасу, які також зазнають ударів по цивільній інфраструктурі. Він не звинувачував у цьому прямо українські війська, але згадав ці райони окремо від інших частин України, що страждають від російських обстрілів. Він також переконаний, що Україна і Росія мають зустрітися за столом переговорів.

Представник Індії говорив, що його країна підтримує заклик до проведення міжнародного розслідування обстрілів у Кременчуку. Але більшу частину свого виступу він присвятив тому, що Індія надає Україні гуманітарну допомогу. Але також мусить надавати допомогу країнам, які постраждали через зрив поставок з України, зокрема Афганістан, Судан, Шрі Ланка та інші.

Спроби «змусити країни зайняти чиюсь сторону» роблять світ ще менш безпечним, заявив представник Китаю

Представник одного з постійних членів Ради Безпеки ООН, Китаю, заявив, що його країна поважає принцип суверенітету та територіальної цілісності. З іншого боку, на думку представника Китаю, потрібно вислухати «законнні занепокоєння щодо безпеки обох сторін». Він наголосив, що відповідальніість ООН та його членів полягає у тому, щоб наблизити мир, а поставки зброї його не наближають. Спроби «змусити країни зайняти чиюсь сторону» роблять світ ще менш безпечним, заявив представник Китаю. Раніше різні представники США заявляли, що Пекін «став на сторону агресора», зокрема, про це говорила в інтерв’ю Голосу Америки постійна представниця США при ООН Ліна Томас-Ґрінфілд.

Представник Китаю заявив, що розширення Північноатлантичного договору (НАТО) на схід не тільки не змогло зробити Європу безпечною, але й посіяло зерно конфлікту. За його словами, НАТО має відкинути ментальність «холодної війни» та курс на конфронтацію. Китай занепокоєний змінами, які планується провести у Стратегічній концепції НАТО. Цю концепцію планують ухвалити на самміті НАТО, що має відбувається у Мадриді. Представник Китаю засудив намір НАТО грати більшу роль в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Росія воюватиме допоки не досягне своїх цілей – представник Росії

Найдовшим був виступ представника Російської Федерації, який поскаржився, що засідання було організовано занадто швидко і це не дало часу на підготовку. Далі заступник посла Росії в ООН Дмитро Полянський заявив, що поява Зеленського на відео є порушенням правил і вона є «дистанційною піар-кампанію», розраховану на отримання більше зброї від НАТО напередодні самміту альянсу. Він повторив звинувачення на адресу Києва в організації пропаганди та очорнювання дій Росії, зокрема в Бучі, задля отримання нового озброєння від країн НАТО.

Представник Росії заявив, що всі звинувачення проти російських солдат щодо грабувань та вбивств є лише вигадкою, спрямованою на те, щоб обманути людей на Заході

За його словами, всі звинувачення проти російських солдат щодо грабувань та вбивств є лише вигадкою, спрямованою на те, щоб обманути людей на Заході. Він навів приклад звільнення колишньої обмудсменки Людмили Денісової як підтвердження того, що нічого зі звинувачень проти російських солдат «не підтверилося». Натомість всі злочини, разом з обстрілами житлових кварталів та лікарень, за словами представника Росії здійснювали українські солдати. І як докази він навів «численні свідчення зі соцмереж».

Щодо обстрілу Кременчука, він повторив версію Міністерства оборони Росії, що це була «провокація», і насправді росіяни обстрілювали не торговий центр, а склади зі західною зброєю, призначеною для обстрілів жилих районів Донбасу. Київ, за його словами, навмисно зберігає зброю в жилих районах, для того, щоб використовувати мирних жителів як живий щит, а Захід закриває на це очі.

Наприкінці свого 17-ти хвилинного виступу представинк Росії закликав Захід не постачати зброю України, щоб «не продовжувати агонію злочинного українського режиму», бо російська «операція триватиме допоки не досягне своїх цілей».

Представник Польщі заявив, що, незалежно від того, що сказав представник Російської Федерації, ця країна веде тотальну війну проти України. На його думку, метою російських обстрілів по містах України, 130 ракет, які вразили об’єкти, які не мають військового значення, було завдання великих людських втрат та «тероризування мирного населення», а також порушення функціонування інфраструктури, яка задовольняє повсякденні потреби пересічних українців.

«Якби не підтримка Мінська, агресія Російської Федерації була б обмеженою», – сказав представник Польщі

Росія, попри те, що вона є членом Ради Безпеки ООН, «не лише не виконує свої основні обов’язки, але й діє як агресор, відверто нехтуючи ООН та основними правилами, на яких побудовані механізми міжнародного миру та безпеки». Представник Польщі згадав також, що сусідня Білорусь з 24 лютого активно сприяє військовим діям Москви, надаючи свій повітряний простір, територію та інфраструктуру доступними для російських військ. «Якби не підтримка Мінська, агресія Російської Федерації була б обмеженою», – сказав представник Польщі. Тож на його думку, білоруське керівництво слід вважати співучасником злочинів, скоєних в Україні. За його словами, війну можна припинити лише таким чином, що Росія виведе свої війська з України.

За його словами, всі звинувачення проти російських солдат щодо грабувань та вбивств є лише вигадкою, спрямованою на те, щоб обманути людей на заході. Він навів приклад звільнення колишньої обмудсменки Людмили Денісової як підтвердження того, що нічого зі звинувачень проти російських солдат «не підтверилося». Натомість всі злочини, разом з обстрілами житлових кварталів та лікарень, за словами представника Росії здійснювали українські солдати. І як докази він навів «численні свідчення зі соцмереж».

Байден: США створять штаб V корпусу Армії в Польщі, збільшать кількість кораблів в Іспанії

Фото: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та президент США Джо Байден провели зустріч в Мадриді під час саміту НАТО, 29 червня 2022 року. REUTERS/Джонатан Ернст

США створять постійний штаб 5-го корпусу Сухопутних військ в Польщі, заявив президент США Джо Байден під час спільних ремарок для преси з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у середу. Байден також оголосив про низку інших заходів, щоб збільшити готовність НАТО відповідати на можливу агресію на морі, на суші та в повітрі.

США та союзники зміцнили свої зусилля, коли " Путін похитнув мир в Європі і атакував засади порядку, заснованого на правилах", додав президент США. Він подякував Столтенбергу за лідерство НАТО перед лицем теперішніх викликів.

Столтенберг у відповідь наголосив на тому, що перед НАТО постали найбільші виклики з часів Другої світової війни і назвав Росію "прямою загрозою нашій безпеці".

На східному фланзі НАТО, оголосив Байден, США планують збільшити кількість військових, які на ротаційній основі розміщуються в країнах Балтії а також утримувати контингент в Румунії.

Щоб зміцнити оборону Європи, США також планують надіслати два F-35 до Великої Британії, співпрацюватимуть із Німеччиною та Італією в сфері зміцнення оборони.

Також, вказав Байден, США збільшать кількість американських кораблів на базі Рота в Іспанії з 4 до 6.

Збільшення кількості кораблів дозволить наростити присутність ВМС США у регіоні, заявив напередодні радник з нацбезпеки США Джейк Салліван. Перед повномасштабною російською агресією, кораблі США, розташовані в Іспанії, регулярно здійснювали заходи до Чорного моря.

США вводять санкції проти шести компаній за допомогу війську РФ

Архівне фото: танки під час російсько-білоруських навчань в лютому 2022 року. (AP Photo/Александер Земляніченко)

Міністерство торгівлі обмежує доступ до американських технологій та товарів для 36 компаній з дев'яти країн, включаючи шість компаній, які, за інформацією уряду США, постачали товари військового призначення Росії, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, 24 лютого. Відповідне рішення опубліковано на сайті американського відомства 28 червня і вступає в дію після періоду обговорення.

"Сьогоднішній крок надсилає потужний сигнал для осіб та організацій у світі - якщо вони намагатимуться підтримати Росію, Сполучені Штати закриють їм доступ також", - заявив заступник міністра США з торгівлі Алан Естевез.

Заходи стосуються шести компаній, розташованих в Китаї, Литві, Росії, Великій Британії, Узбекистані та В'єтнамі. Відомство також додало дві китайські компанії до чорного переліку - Electronics Technology Group Corporation 13th Research Institute (CETC 13) та Micro Electronic Technology in China. Ці установи продовжували постачати товарі Росії, після вторгнення, незважаючи на обмеження введені США та союзниками, заявляють в американському відомстві.

"Сполучені Штати, союзники та партнери продовжать демонструвати спільну рішучість від імені України тим, що закриватимуть доступ російського війська до військових технологій, необхідних йому для продовження звірств - з якого б джерела не намагались надати їм постачання, де б вони не були розташовані", - вказав помічник міністра торгівлі США Метт'ю Аксельрод.

У вівторок Міністерство торгівлі США а також Управління фінансової розвідки видали спільне попередження для фінансових установ, застерігши їх від надання послуг компаніям, проти яких діють обмеження.

“Путін не переможе”, заявляють на мадридському саміті НАТО

Єнс Столтенберґ на саміті НАТО у Мадриді 29 червня 2022 р.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив на зустрічі керівників країн - союзниць, що у відповідь на войовничість Росії альянс зміцнюється й зосереджує більші оборонні потужності на сході Європи.

“Путін хотів, щоб НАТО було менше, але НАТО буде більше”, - сказав Столтенберґ на саміті у Мадриді, де очікують офіційного запрошення Фінляндії та Швеції, які подали заявки на вступ після початку відкритого російського вторгнення в Україну.

Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес, господар саміту, заявив, що союзники вдадуться до конкретних кроків на тлі того, що Росія тепер стала головною загрозою.

“Ми посилаємо Путіну потужну заяву: Ви не переможете”, - сказав Санчес.

На саміті НАТО очікують звернення українського президента Володимира Зеленського, який раніше дав зрозуміти, що далі закликатиме союзників посилювати збройну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Вступ в НАТО залишається проголошеною метою України, і це зафіксовано в українській конституції, але в умовах війни питання поступилося більш нагальним завданням, таким як негайна практична військова підтримка.

Представники Києва раніше також натякали, що Україна може розглядати різні варіанти міжнародних договорів, які б гарантували українську безпеку й суверенітет.

Столтенберґ розмовляв зранку з президентом Джо Байденом, якому він подякував за відданість США головним принципам північноатлантичного альянсу.

Напередодні він сказав, що мадридський саміт буде "поворотним” для НАТО.

“Ми узгодимо засадничі зміни в стримуванні й обороні з більшою кількістю сил швидкого реагування, з більшими силами на передових рубежах, де буде розташовано більше устаткування. Ми узгодимо всеосяжний набір допомоги України, щоб підтримати її право на самооборону”, - наголосив генеральний секретар.

“Надзвичайно важливо, щоб ми були готові і надалі постачати допомогу, бо Україна зараз постала перед брутальністю, якої ми не бачили у Європі з часів Другої Світової війни", - підкреслив він.

Студія Вашингтон. Мета саміту НАТО та головні очікування
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.

Більше

XS
SM
MD
LG