Спеціальні потреби

Американці-волонтери розповіли, чому обрали Україну


Джамал Марселін, волонтер Корпусу миру США, і Тамара Сбітнєва, вчитель з Кіровоградської області

У Києві склала присягу нова група волонтерів Корпусу миру США.

«Я волонтер Корпусу миру, і я люблю Україну», – каже Джамал Марселін з Нью-Йорка.

"Я волонтер Корпусу миру, і я люблю Україну" - волонтер Джамал Марселін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:13 0:00

Йому 23 роки, він щойно закінчив університет. І перш ніж починати кар’єру у Сполучених Штатах, вирішив вступити в Корпус миру і приїхати попрацювати на 2 роки в Україну. Тепер вирушає до містечка Олександрія у Кіровоградській області, вчитиме дітей у тамтешній школі англійської мови. Ще й має задумку організувати шкільний хор. Мотивуватиме дітей до співу, щоб співали українською і англійською.

«Я чула, Джамал добре співає!», – каже Таміла Сбітнєва, викладач англійської мови в Олександрійській школі-ліцеї №17. У ліцеї щасливі, що до них їде волонтер.Таміла каже – давно подавали заявки до Корпусу миру, і ось нарешті дочекалися своєї черги! З носієм мови англійську вивчати краще.

Кларк Х'юз – з Техасу. Вирушає на Хмельниччину, до міста Дунаївців. Працюватиме у тамтешній міськраді над різними проектами з розвитку громад.

Волонтер Корпусу миру в Україні Кларк Х'юз: "Я дуже щасливий тут". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:17 0:00

Кларк Х'юз та Ірина Мудра
Кларк Х'юз та Ірина Мудра

У Дунаївці волонтера зі США запросили вперше, каже Ірина Мудра з Дунаївської міськради. За її словами, у них молода громада, більше половини молодь до 30 років. І на приїзд Кларка дуже чекають – сподіваються, що він привезе новий досвід, допоможе розвиватись. Вже й запланували, над чим попрацюють передусім – над промоцією вебсайту громади.

Стефані Янг приїхала з Вірджінії.

Волонтер Корпусу миру Стефані вирушає до Хмельницької області. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:10 0:00

Вона бібліотекар, фахівець з інформаційних систем.

Стефані і Катерина
Стефані і Катерина

Розповідає – багато чула про Україну, і коли у Корпусі миру її запитали, де хоче служити, сказала – в Україні. Каже – обрала її серцем. Вирушає до Хмельницької області, допомагати місцевій новоствореній громаді.

​А Джонатан Кларк з штату Аризона їде у Вінницю.

Волонтер Корпусу миру Джонатан Кларк з Аризони їде у Вінницю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:17 0:00

Він буде працювати над проектами громадської організації «Подільська агенція реґіонального розвитку».

Джонатан Кларк і Софія Сакалош
Джонатан Кларк і Софія Сакалош

Як розповідає Софія Сакалош, у їхній громадській організації уже не вперше приймають волонтера з Америки. Хочуть, щоб допоміг їм з проектом «електронної демократії», що дасть змогу вінниччанам впливати на процес прийняття рішень місцевою владою.

У Києві склали присягу 135 нових волонтерів Корпусу миру США. Одразу після присяги вони роз'їхались до українських містечок і сіл, щоб 2 роки служити у школах, органах місцевого самоврядування, у молодіжних та соціальних центрах. Волонтери боротимуться з корупцією на місцях, запобігатимуть булінгу серед школярів, працюватимуть з дітьми з особливими потребами та з переселенцями, викладатимуть англійську та вестимуть мовні клуби.

Церемонія присяги
Церемонія присяги

Вперше після Євромайдану Корпус миру повертається до Херсонської і Харківської областей, а також на південь Одещини, – повідомив, відкриваючи церемонію присяги, директор Корпусу миру США в Україні Майкл Кетовер. Як він додав, Корпус миру збільшує також чисельність волонтерів у Дніпровській області.

Вперше після Євромайдану Корпус миру повертається до Херсонської і Харківської областей

Сьогодні Корпус миру працює в 21 області України. Українська програма найбільша серед усіх програм Корпусу миру США у світі, – наголосила заступник Голови Місії США в Україні Пем Тремонт. Як вона сказала, це один з доказів відданості Сполучених Штатів справі допомоги Україні.

Церемонія присяги
Церемонія присяги

​Корпус миру створив президент США Джон Кеннеді у 1961року. Відтоді його місія залишається незмінною – сприяти миру і взаєморозумінню між народами. Корпус миру працює у понад 120 країнах світу і фінансується коштом американських платників податків. З 1992 року, відколи Корпусу миру працює в Україні, тут відслужили понад 3 тисячі волонтерів.

Дивіться також: Незвичні добровольці Корпусу миру США склали присягу в Києві

Незвичні добровольці Корпусу миру США склали присягу в Києві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

XS
SM
MD
LG