Спеціальні потреби

Актуально

У ВООЗ побачили “ймовірне закінчення” пандемії в Європі

На фото: Ганс Клюге, директор Європейського відділу ВООЗ

Директор Європейського відділення Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив, що бачить ймовірне закінчення пандемії у Європі в найближчі місяці. Про це Ганс Клюге заявив під час свого щотижневого віртуального новинного брифінгу.

При цьому він визнав, що кількість випадків COVID-19 у регіоні продовжує зростати. Зокрема, минулого тижня в європейському регіоні зафіксували 12 мільйонів випадків хвороби, це найвищий показник тижневої захворюваності з початку пандемії. Клюге зазначив, що більшість нових випадків заражень повязані із поширенням штаму "Омікрон".

Кількість шпиталізацій у Європі також продовжує зростати, здебільшого у країнах з нижчим рівнем вакцинації. Втім, за словами представника ВООЗ, це зростання не таке велике, як рівень нових заражень. Рівень шпиталізації у відділеннях інтенсивної терапії незначно зріс, а рівень смертності від COVID-19 лишається незмінним.

Директор європейського відділення ВООЗ заявив, що пандемія ще далека від завершення, але він вперше бачить можливість взяти під контроль поширення хвороби на європейському континенті.

Ганс Клюге назвав три фактори, які дозволяють говорити про ймовірне завершення пандемії з часом: достатній запас вакцини від коронавірусу і формування колективного імунітету (тому що велика кількість людей вже перехворіла на COVID-19); сприятлива погода в час, коли змінюються пори року; нижчий рівень складності захворювання від зараження "Омікроном".

Ці фактори забезпечують “довгий період спокою” та значно вищий захист населення від можливого нового спалаху, навіть якщо йдеться про більш заразний штам "Омікрон", додав Ганс Клюге.

Це “припинення вогню, яке може принести нам міцний мир”, - заявив фахівець. Втім, за його словами, це спрацює лише у випадку, якщо країни продовжуватимуть щеплення населення вакциною та підсилювачем, особливо у найбільш вразливих групах населення. І якщо населення продовжуватиме дотримуватись заходів безпеки - як то носіння масок та соціальна дистанція.

Поява нових штамів коронавірусу неминуча, - вважає представник ВООЗ, - але на них можна реагувати без руйнівних заходів, до яких змушені були вдатись країни на початку пандемії.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG