Спеціальні потреби

Актуально

Прогноз: американська енергетика припинить використовувати вугілля до 2033 року

Очікується, що через 15 років на відновлювані джерела буде припадати більше половини вироблюваної в США електроенергії

За прогнозами інвестиційного будинку Morgan Stanley, вугілля зникне з енергосистеми США до 2033 року, на шляху до створення безвуглецевої енергетики.

Викопне паливо поступиться відновлюваним джерелам енергії, на які припадатиме 39 відсотків електроенергії в США, а в 2035 році - 55 відсотків, йдеться в доповіді Morgan Stanley.

Зміни відбуватимуться з тим, як все більше штатів будуть запроваджувати закони, які вимагають від енергетичних компаній скорочувати викиди вуглекислого газу.

У минулому році на вугілля припадало близько 20 відсотків електроенергії, що виробляється у США.

За прогнозами Міністерства енергетики, цей показник може вирости до 22 відсотків у 2021 році, оскільки зростання цін на природний газ змушує енергетичні компанії змінювати склад палива.

Але короткострокове зростання не подолає глобальний зсув в бік більш чистих джерел енергії - тренд, що набирає обертів, завдяки обіцянці президента Джо Байдена вивести США на шлях до повністю «зеленої» енергетичній системі.

Раніше Національна академія наук у США оприлюднила доповідь "Прискорення декарбонізації енергетичної системи США", у якій було визначено ключові соціо-економічні цілі, яких країна має досягнути на шляху до зменшення до нуля викидків вуглецю до 2050-го року.

Серед іншого, доповідь відзначає, що для подвоєння обсягу електричної енергії, яка генерується джерелами, що не створюють викдиків вуглецю, необхідно рекордне запровадження технологій енергії сонця та вітру та згортання теплоелектростанцій.

Дивіться також: Як іммігрантки з Боснії у США в час кризи відкрили власний бізнес

Як іммігрантки з Боснії у США в час кризи відкрили власний бізнес. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG