Актуально
Ці вибори у США називають референдумом щодо довіри до адміністрації Байдена

Екс-президент США Барак Обама в суботу поповнив лави високопоставлених демократів, які включилися у виборчу кампанію Террі МакОліффа, кандидата на посаду губернатора штату Вірджинія. Вибори в Вірджинії можна розглядати як барометр політичних настроїв американських виборців, бо останні опитування показують, що шанси на перемогу у демократа МакОліффа і його суперника, республіканця Гленна Янгкіна, фактично зрівнялися.
Вибори губернатора Вірджинії відбудуться 2 листопада. Минулого року демократ Джо Байден впевнено обігнав тут на президентських виборах республіканця Дональда Трампа.
За результатами соціологічного дослідження, проведеного Монмутським університетом, і за МакОліффа, і за Янгкіна збираються проголосувати по 46% виборців. При цьому МакоОіфф втратив за вересень свою перевагу в 5% над Янгкіном, а республіканець отримав додаткову підтримку серед незалежних виборців і жінок, які живуть в передмістях.
Успішна кампанія Янгкіна стурбувала демократів, які розраховували на безпроблемну перемогу свого кандидата у штаті Вірджинія, який в останні роки перетворився на переважно продемократичний штат. У 2019 демократи зайняли більшість місць в законодавчому органі Вірджинії, а Трамп поступився Байдену на виборах 2020 року 10 відсотками.
Барак Обама, який займав посаду президента США з 2008 по 2016 роки, в суботу вдень виступив в Університеті Співдружності Вірджинії у Річмонді, вирішивши підтримати МакОліффа на фінальному етапі гонці. Наступного тижня, як очікується, кандидата від демократів публічно підтримає президент Джо Байден.
У телевізійному агітаційному ролику, що вийшов в ефір у середу, Обама підтримав позицію МакОліффа щодо боротьби зі зміною клімату, права на аборти і права на голосування.
«Я бачу, як Террі твердо дотримується цінностей, які мають цінність для всіх нас: захист права кожного громадянина на голосування, боротьба зі зміною клімату і захист права жінки на вибір», - заявив Обама, характеризуючи МакОліффа, який був губернатором Вірджинії з 2014 по 2018 роки.
Чинний губернатор-демократ Ральф Норт не має права на участь у виборах, бо законодавство Вірджинії забороняє губернаторам обиратися на два терміни поспіль. Маколіфф, який залишив посаду губернатора в 2018 році, отримав право на переобрання.
Обидва кандидати включилися в обговорення культурологічних питань, щоб активізувати виборців, які зазвичай не цікавляться політикою, включно з правом на аборт і питаннями того, як в школах штату викладаються питання боротьби з расизмом.
Маколіфф спочатку намагався зобразити Янгкіна як вкрай правого політика-екстреміста, підкреслюючи той факт, що кандидата-республіканця підтримав екс-президент Дональд Трамп.
Янгкін, в свою чергу, звинуватив МакОліффа в просуванні вкрай лівого порядку денного. Республіканець, зокрема, зосередився на питаннях освіти, наполягаючи на тому, що батьки повинні брати активну участь в шкільній освіті своїх дітей. Ця позиція дозволила Янгкіну заручитися підтримкою серед жінок середнього віку, які живуть в передмістях - однієї з ключових демографічних груп виборців.
Янгкін привітав підтримку, яку він отримав від Трампа, однак в той же самий час дистанціювався від неправдивих заяв колишнього президента щодо «вкрадених» у нього в 2020 році голосів.
Минулого тижня Янгкін відмежувався від мітингу, проведеного на його підтримку Стівом Беннон, давнім соратником Трампа. В ході мітингу перед присутніми по телефону виступив сам Дональд Трамп. Учасники мітингу присягнули на вірність прапору, який, за словами організаторів, знаходився в руках соратників Трампа, які штурмували Капітолій 6-го січня.
Янгкін зробив офіційну заяву, підкресливши, що присяга на вірність прапору, пов'язаного з подіями 6 січня, є «дивною і неправильною».
У статті використано матеріали Reuters, Російської служби "Голосу Америки".
Дивіться також: У Брюсселі завершилася зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО - підсумки
Всі новини дня
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
- Голос Америки
Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум