Спеціальні потреби

Актуально

Комік і президентський кандидат хоче переговорів з Росією про мир – західна преса

Американське видання The New York Times розглядає концепцію російської «гібридної війни» крізь призму промови начальника генерального штабу російського війська. Американський щоденник The Washington Post пише про заяву кандидата у президенти України Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах провести мирні переговори з Росією. Ірландське видання The Irish Times розглядає проблеми кримських татар, які мешкають в окупованому Росією Криму. Британський часопис The Independent пише про засудження судом у Німеччині племінника головного путінського пропагандиста Дмитра Кисельова.

Впливовий американський щоденник The New York Times містить матеріал «Російський генерал пропагує «інформаційні» операції як спосіб ведення війни». У статті повідомляється, що начальник Генштабу російського війська Валерій Герасимов окреслив тактику його країни у плані дій за кордоном, повторивши філософію так званої «гібридної війни», яка стала сумновідомою на Заході, надто поміж американських офіційних представників, які звинувачували Росію у втручанні до президентських виборів 2016 року.

Американський часопис пише, що генерал Валерій Герасимов виступив з промовою на конференції з питання майбутнього російської військової стратегії, у якій він визначив те, що західні оглядачі нині вважають знаковою стратегією путінської Росії. Генерал Герасимов заявив, що збройні сили Росії мають підтримувати те, що він назвав «класичним» і «асиметричним» потенціалом, використовуючи жаргон з визначенням суміші бойових, розвідувальних та пропагандистських механізмів, які Кремль вже використовував у конфліктах в Україні і Сирії.

The New York Times зазначає, що промова Герасимова стала відголоском його статті 2013 року у російському військовому виданні, яку багато хто нині розглядає як передвісника російської «гібридної війни» в Україні, у якій Росія підтримує бойовиків на сході України і використовувала вояків в одностроях без опізнавальних знаків при захопленні Криму. Часопис додає, що хоча визначення цього можуть варіюватися, дехто з оглядачів бачить чіткий шлях Росії від суміші диверсій та пропаганди, яку Кремль використовував в Україні, і до тактики дій проти Заходу, включно з США.

Газета зазначає, що у своїй статті 2013 року генерал Герасимов написав, що у сучасному світі вже немає чітких кордонів між війною і миром. Відтак, цей підхід було навіть визначено як «Доктрину Герасимова». Водночас, американська газета вказує, що стаття і промова Герасимова могла також містити послання його опонентам всередині самої Росії.

The New York Times наводить слова російського військового оглядача і колумніста московського видання «Новая Газета» Павла Фельгенґауера, який каже, що військові прихильники твердої лінії часто пропагують ідею Росії, яка перебуває між миром і війною, тому що це допомагає їм у внутрішніх урядових суперечках, надаючи їм більше ваги у питаннях закордонної політики. Нью-йоркський часопис завершує, зазначаючи, що все це також збігається з тактикою використання Кремлем ГРУ проти країн Заходу. Фельгенґауер каже, що все підсумовується фразою: «Нам все одно, що думає Захід, бо ми – вороги».

«Як ми можемо вести війну, не визнаючи факту цієї війни?»

Інший американський щоденник The Washington Post містить матеріал «Український кандидат у президенти закликає до переговорів, аби покласти край конфліктові на сході». Вашингтонський часопис пише, що комік, який веде перед в опитуваннях популярності напередодні президентських виборів в Україні, каже, що його країна мусить вести переговорний процес з Росією для того, аби припинити бойові дії на сході України. Володимир Зеленський, як пояснює американська газета, який грає роль президента України у популярному телевізійному серіалі, вирвався уперед в опитуваннях популярності поміж українських виборців, випередивши у цьому нинішнього президента Петра Порошенка та колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко, згідно з оприлюдненими даними за майже 4 тижні до проведення президентських виборів в Україні.

The Washington Post повідомляє, що Володимир Зеленський нещодавно заявив, що коли він здобуде перемогу на президентських виборах в Україні, його головним пріоритетом буде збереження людських життів. Зеленський також додав, що переговори, на його думку, постають єдиним шляхом покладення краю сепаратистському конфліктові на сході України, який вибухнув по тому, як Росія анексувала український півострів Крим. Шоумен також наголосив, що він заохочуватиме Сполучені Штати Америки та Велику Британію долучитися до мирних переговорів з питання врегулювання конфлікту, посередниками на яких попередньо виступали Франція та Німеччина. Водночас, як наголошує вашингтонське видання, Зеленський наполягає, що жодних компромісів щодо суверенітету України, так само як і жодної «торгівлі територіями» у цьому випадку не буде.

«Український кандидат у президенти закликає до переговорів, аби покласти край конфліктові на сході»

Популярний часопис Ірландії The Irish Times публікує статтю «Кримські татари наполегливо виступають проти російської окупації їхньої батьківщини». Підзаголовок промовляє, що 5 років кремлівського правління у Криму принесли репресії мусульманській громаді. Автор матеріалу Даніел Маклофлін пише про долю кримчанки Елеонори Бекірової, яка не бачила свого батька більше 80 днів, відтоді як його було заарештовано на перепускному пункті між окупованим росіянами Кримом і рештою терену України.

Росія звинувачує Едема Бекірова у завезенні на півострів більш ніж 10 кг вибухівки та 200 набоїв, кинувши кримського татарина до вузької одиночної камери з відкритим туалетом і відеоспостереженням. 58-річний Бекіров потерпає від цілої низки захворювань і на момент арешту планував важливу операцію, яка мала б покращити його стан. За словами його доньки, єдиною причиною арешту Едема Бекірова є той факт, що він є кримським татарином. Ще однією причиною, як на Елеонору Бекірову, можу бути те, що її мати є членом Меджлісу кримськотатарського народу, а також те, що сама Елеонора працює на кримськотатарському телеканалі ATR.

The Irish Times пише, що над усе Росія подібними діями прагне залякати ціле кримськотатарське населення. Едем Бекіров перебуває у списку більш ніж 70 українських громадян, яких ув’язнили у Росії з політичних причин. Дублінський часопис вказує, що майже половина осіб того списку є кримськими татарами, які рішучо виступають проти російської анексії їхньої батьківщини, яка сталась 5 років тому, коли російські «зелені чоловічки» захопили державні установи і стратегічні об’єкти Кримського півострова.

Ірландське видання додає, що саме ці російські вояки в одностроях без жодних опізнавальних знаків де-факто встановили контроль Кремля над українським півостровом і підготували ґрунт для референдуму, який, на думку Москви легітимізував окупацію цього регіону, який удвічі більший за територією ніж Північна Ірландія.

Часопис повідомляє, що у доповіді ООН щодо ситуації у Криму 2018 року, комісар ООН з питань прав людини закликав Росію покласти край дискримінації і порушенням прав людини у Криму включно з тортурами, зникненнями, арештами і затриманнями. У доповіді також зазначається, що кримські татари цілком диспропорційно стають об’єктом поліцейських облав, їх звинувачують у тероризмі і екстремізмі, що свідчить про те, що російська окупаційна влада розглядає кримськотатарське населення як безпосередню ціль.

«Кримські татари наполегливо виступають проти російської окупації їхньої батьківщини»

Британське періодичне видання The Independent публікує статтю «Племінник головного російського пропагандиста дістав вирок ув’язнення через його участі в українському конфлікті». У підзаголовку повідомляється, що Сергій Кисельов каже, що поїхав в Україну для того аби «захищати російськомовне населення» і нікого не вбивав. Йдеться про племінника ключового гравця на сцені російської пропаганди, яким є керівник спонсорованого Кремлем каналу Russia Today Дмитро Кисельов. Лондонське видання зазначає, що племінника Кисельова на ім’я Сергій було визнано винним у Німеччині за звинуваченнями у злочинах, скоєних у східній Україні. Все це сталося трьома роками по тому, як його дядько вихвалявся тим, що його племінник взяв участь у збройному конфлікті на терені України.

The Independent додає, що Сергія Кисельова, який має дозвіл на постійне проживання у Німеччині було засуджено судом у Мюнхені на 2 роки і 3 місяці тюремного ув’язнення. У ході судового слухання справи племінника головного путінського пропагандиста було оприлюднено факт того, що Сергій Кисельов порушив закони про володіння вогнепальною зброєю, а також пройшов військовий вишкіл у Санкт-Петербурзі у серпні 2014 року перед тим, як він відбув на схід України.

Виголошуючи вердикт, німецький суддя наголосив, що вирок Кисельову було зменшено з 10 років максимального терміну ув’язнення, що стало наслідком судових «торгів» між захистом і обвинувачами росіянина. Британський часопис повідомляє, що Сергія Кисельова було заарештовано у Болгарії 2018 року, власне, трьома роками по тому, як його дядько Дмитро Кисельов вихвалявся тим, що його племінник взяв участь у бойових діях у лавах підтримуваних Росією сепаратистів неподалік міста Горлівка, що за словами газети, було сценою одного з найкривавіших моментів війни на сході України.

«Племінник головного російського пропагандиста дістав вирок ув’язнення з причини його участі в українському конфлікті»

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також: Огляд головних новин у США за вихідні . Відео

Огляд головних новин у США за вихідні . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Всі новини дня

Байден у наступні дні отримає рекомендації від міністерств щодо наступних кроків відносно 40-мільярдного пакету допомоги Україні - Салліван

조 바이든 미국 대통령이 22일 한국 방문을 마치로 다음 순방지인 일본으로 향하는 전용기 에어포스원에 오르면서 거수경례를 하고 있다.

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван перебуваючи на борту Air Force One, на питання журналістів, коли Україна отримає перші партії 40-мільярдного пакету допомоги, пояснив, що “частина цього сорока мільярдного пакету допомоги підпадає під дію президентського розподільчого повноваження (Presidential Drawdown Authority or PDA, яке дозволяє президенту негайно направляти обладнання чи послуги з американських військових запасів без згоди Конгресу – ред. ГА), йдеться вповідомленні Білого дому. Міністр оборони та міністр закордонних справ вже у наступні пару днів направлять президенту Байдену свої рекомендації, сказав Саллівн. «Вони над цим активно зараз працюють. Ми очікуємо, що президент отримає це у наступні пару днів та буде мати можливість рухатись далі».

Президент США Джо Байден раніше в суботу підписав закон, в якому передбачено виділення 40 млрд. доларів допомоги для України до кінця 2022 фіскального року, 30 вересня, повідомили в Білому. Текст закону, після голосування в Сенаті США цього тижня, було доставлено на підпис президентові до Південної Кореї, де Байден перебуває з візитом.

На питання, чи є у США інформація щодо знищення росіянами великої кількості наданої США та європейцями зброї, Салліван сказав, що США не мають даних, щоб підтвердити цю інформацію, та не мали нагоди проконсультуватися з українською стороною.

«Але що я можу сказати, ви знаєте, ми маємо, як ми віримо, диверсифіковану, стійку мережу поставок цієї зброї в Україну. Так що навіть, якщо є такі обставини, за яких росіяни змогли вцілити та вдарити по якомусь вантажу в Україні, це фундаментально, з точки зору стратегії, не зірве поставок нашої допомоги», - запевнив Салліван.

В матеріалі використані джерела Білого дому.

Байден обговорюватиме з Моді Україну та вплив брутального вторгнення Росії в Україну – Салліван

президент Джо Байден

Радник Білого дому з національної безпеки США Джейк Салліван на борту літака Air Force One сказав пресі, що президент Байден у вівторок обговорюватиме з премjєр-міністром Індії Моді російську війну проти України, йдеться в повідомленні Білого дому.

У неділю президент Джо Байден прибув до Японії, щоб представити план активнішої економічної співпраці США з країнами Індо-Тихоокеанського регіону. В понеділок він матиме зустріч з імператором Японії Нарухіто перед переговорами із прем'єр-міністром Фуміо Кісідою. У вівторок у Токіо Байден візьме участь у другому чотиристоронньому діалозі з безпеки між Японією, США, Індією та Австралією (Quad). Запланована і зустріч президента Байдена з премjєр-міністром Індіє Моді, повідомляє Білий дім.

«Це буде продовження розмову, яку вони (Байден та Моді – ред. ГА) вже мали раніше про те, як ми бачимо ситуацію в Україні та вплив російського брутального вторгнення в Україну на більш широкий спектр занепокоєнь у світі, в тому числі і занепокоєння щодо харчової безпеки».

Він висловив надію, що розмови будуть конструктивними та прямими.

На питання журналістів щодо впливу допомогового пакету України у 40 мільярдів доларів на американську внутрішню політику, Салліван відповів, що ця допомога є інвестицією у безпеку та мир.

«Коли йдеться про Україну , президент був дуже прямолінійним – якщо Сполучені Штати не працюватимуть з союзниками-однодумцями, щоб протистояти агресії, ми заплатимо у майбутньому вищу ціну завтра. Так що він насправді вірить, що інвестиції у боротьбу народу України на захист своєї країни та інвестиції у підтримку наших союзників, які живуть в тіні російської агресії – це правильні інвестиції з точки зору довготривалого внеску в мир, безпеку та стабільність», - сказав Салліван.

Байден розпочав візит до Японії, на порядку денному - протидія Китаю

Президент США Джо Байден на "борті №1", 22 травня 2022. REUTERS/Kim Hong-Ji/Pool

У неділю президент Джо Байден прибув до Японії, щоб представити план активнішої економічної співпраці США з країнами Індо-Тихоокеанського регіону.

Це перший візит Байдена на посаді президента до Азії. Раніше Голос Америки повідомляв, що перебуваючи з візитом у Південній Кореї, американський глава зустрівся із американськими та південнокорейськими військовиками, а також оголосив, що інвестиції компанії Hyundai у будівництво підприємства у США посилять співпрацю, "що допоможе зміцнити та убезпечити ланцюжки поставок та дати нашим економікам конкурентну перевагу".

У понеділок 23 травня президент зустрічається з імператором Японії Нарухіто перед переговорами із прем'єр-міністром Фуміо Кісідою. Очікується, що Байден та Кісіда обговорять плани Японії щодо розширення своїх військових можливостей та сфери впливу у відповідь на зростаючу міць Китаю. Байден також зустрінеться з лідерами японського бізнесу, включаючи президента Toyota Motor, повідомляє Reuters.

У понеділок Байден викладе Індо-Тихоокеанську економічну програму (IPEF), спрямовану на тісніше об'єднання країн регіону за допомогою загальних стандартів у таких галузях, як логістика, чиста енергія, інфраструктура та цифрова торгівля.

У вівторок у Токіо Байден візьме участь у другому чотиристоронньому діалозі з безпеки між Японією, США, Індією та Австралією (Quad).

Міцні зв'язки Індії з Росією в галузі безпеки та відмова засудити її вторгнення в Україну, швидше за все, не дозволять зробити будь-яку рішучу спільну заяву з цього питання, вважають аналітики, пише Reuters.

На своєму останньому саміті у березні лідери Quad погодилися, що не можна допустити українського сценарію в Індо-Тихоокеанському регіоні – натяк на загрозу, що походить від Китаю для Тайваню.

"Адміністрація Байдена зацікавлена у співпраці з союзниками та партнерами, щоб надіслати чіткий сигнал стримування"… (Китаю), – заявив радник президента з національної безпеки Джейк Салліван. – "Ми не хочемо бачити односторонніх змін статус-кво і, звісно, не хочемо бачити воєнну агресію".

Перебуваючи в Сеулі Байден звернувся до лідера КНДР Кім Чен Ина словами: "Привіт... і все", – сказав він журналістам. Президент заявив, що США готові до "всього, що зробить Північна Корея", і що нові ядерні випробування Пхеньяна за останні за п'ять років занепокоєння США не викликають.

У статті використано матеріали Reuters, російськомовної служби Голосу Америки

Як колишні військовики США з Project Dynamo рятують людей з охоплених війною частин України

Браян Стерн, Фото: Facebook @ProjectDynamo.org

Понад 20 російських пропускних пунктів, 18 годин швидкісної їзди дорогами України, ночівля на конспіративній квартирі – й американський громадянин Кирило Александров із сім’єю дістався до Польщі. 2 квітня 27-річного Александрова, звинуваченого у шпигунстві, його дружину-українку та тещу, які жили на Херсонщині, арештували російські військовики й утримували понад місяць.

Силову операцію із визволення Александрова, а також сотні інших місій із порятунку людей різного віку й різної національності, що опинились у небезпеці, проводить приватна організація Project Dynamo.

Навіщо вони ризикують власним життям, витягаючи людей із охоплених війною районів України, а також про те, чого вони зараз найбільше потребують - Голосу Америки розповів Браян Стерн, ветеран американської армії та співзасновник організації.

Голос Америки: Як ви почали рятувати людей?

Браян Стерн: Project Dynamo - «Проект Дайнамо» - це неприбуткова, фінансована донорами міжнародна організація з порятунку, сформована у серпні 2021 у відповідь на виведення військ (США та союзників – ГА) з Афганістану. Ми виконували операції там і продовжуємо це робити – ми не переключились на Україну, а розширили свою діяльність на Україну.

Коли ви почали здійснювати свої операції в Україні?

Ми почали працювати в Україні, коли росіяни почали накопичувати свої сили на кордонах України. Один з наших донорів, який щедро допомагав нам із місіями в Афганістані, спитав, чи ми поїдемо в Україну. Я сказав, що ми це розглядали, але не дуже-то планували. Він сказав: «Я не знаю нікого в Афганістані і я все одно був радий вам допомогти, а в Україні у мене є бізнес і багато українських друзів. Чи ви думаєте, що «Дайнамо» туди поїде?»

Ми подумали про це. Ми були дуже успішними в Афганістані, робили те, що більше ніхто не міг. Моя команда у США й Канаді були першими у багатьох речах в Афганістані. Але насправді коли ми потрапили до Афганістану, з точки зору рятувальної місії все вже було складно, було дуже погано.

З Україною ми мали можливість поїхати туди до війни. Як у Біблії із ковчегом Ноя до потопу. Це те, як ми собі про це подумали. Що як ми дістанемось туди до початку війни? Але раптом і не буде війни, ми сподівались, що не буде війни. Але виявилось, що ми були праві.

Ми здійснили свою першу рятувальну місію, коли перші ракети впали у Києві 24 лютого, ми почали першу операцію за годину після того, а ще півтори години потому вже виїжджали з міста. Ми були готові. Ніхто не знав, якою виявиться війна.

Здається, це було так давно, наче війна триває роками. Але насправді це лише кілька місяців, що за воєнними стандартами – швидко. Тож ми не знали, чи ми зможемо полетіти, чи буде закрито авіапростір, чи це буде лише схід, південь чи вся країна.

У нас було багато ідей, тож ми розбудували інфраструктуру – фізичну та у плані людей, ми знайшли людей, місця, транспорт, всі речі – до того, як все почалось, сподіваючись, що нам ніколи не потрібно буде це використати. Тож відтоді ми оперуємо там кожен, кожен день.

Скільки людей вам вдалось врятувати?

Близько 700. Це різні люди, немовлята, старші люди, вагітні жінки, люди, яким закидають те, що вони «американські шпигуни». Ми рятуємо не лише американців. Зокрема, ми врятували родину, яку до того ми евакуювали з Афганістану до України, а тепер – ми вивезли їх до Швейцарії.

У нас були ізраїльські громадяни, ветерани війни, діти, собаки, коти, ми навіть врятували папугу, який був у чоловіка, якого ми витягли.

Ми думаємо про те, як вивезти із небезпечних зон якомога більше людей. Ми не автобусні перевезення, тож якщо вам потрібно доїхати зі Львова до кордону, то це не те, що ми робимо. Ми робимо складні речі.

Ми пріоритизуємо залежно від обставин, це може бути що завгодно, це може бути локація. Якщо це Маріуполь, якщо це звинувачення у шпигунстві, - ми звертаємо більше уваги.

Передусім, ми допомагаємо немовлятам і дітям. В Україні багато дітей, народжених від сурогатних матерів. У них немає паспорту, й їхні батьки не з ними. У нас було дуже, дуже багато таких випадків.

І як ви вирішуєте такі ситуації?

У цьому випадку має статись три речі – одночасно, у гармонії. В адміністративному питанні потрібно мати дозвіл забрати дитину, отримати паспорт, всі папери для перетину кордону. Медичний компонент – вони немовлята, тож потрібні лікарі, медсестри, неонатальні спеціалісти, люди, що розуміються на дітях, яких ми наймаємо.

І є виконавча складова – взяти дитину, безпечно переправити через зону бойових дій, перетнути кордон і передати родині. Всі ці речі мають бути бездоганними.

Найскладнішою операцією ваша організація називає порятунок американського громадянина Кирила Александрова та його дружини й тещі з полону на Херсонщині. Розкажіть, як це відбувалось.

Кирила хибно звинуватили у тому, що він шпигун, просто тому, що він – американець. Він нічого не робив, просто за те, що він американський громадянин, всі в його громаді знали, що він американець, - тому що навіщо це ховати.

Ми працювали за двома напрямками. Ми були у контакті із Кирилом за два дні до його арешту, що було чудово, а також ми були у контакті із його родиною в Америці. Це дуже допомогло.

У нас було 2 ідеї: вести переговори про звільнення. На жаль, у мене не має важелів впливу. Якщо це викуп, то вони захочуть мільйони, а у нас цього немає. Зазвичай, коли ти ведеш переговори, треба мати щось, що можна їм віддати, а у нас такого не було, тож це було дуже складно. У нас немає російських полонених для обміну, я не уряд. Але це був перший план – це були переговори.

Другий план, який ми розробляли в той час, - це була одностороння операція: знайти варіант забрати його звідти, де він є, і переправити, куди потрібно. Тож ми це й зробили.

Ми опрацьовували багато варіантів. Говорили про те, де його тримали, - це було прямо на Дніпрі. Я міг взяти маленький човен, спуститись вниз по ріці, забрати його з дружиною і поплисти назад. Ми говорили про операцію з повітря чи на землі.

Операція почалась на День перемоги, поки всі у Москві дивились парад, дивились Путіна по телебаченню, аплодували. Ми жартуємо, що у росіян був свій день перемоги, а наступного дня – у нас був свій.

Російський переговорник, з яким ми обговорювали звільнення Кирила, подзвонив нам після того, як він вже був у нас. І він не знав, що він у нас, і сказав: «Давайте продовжувати переговори». Я сказав: «Справа закрита». Він спитав: «І що мені з ним робити?» Я відповів: «Він уже зі мною». Він сказав: «Що?»

Скільки людей у вашій групі?

Ми не видаємо нашу кількість, росіяни нас не дуже люблять, і вони розумні. Але ми дуже, дуже маленька група, менша, ніж думає чимало людей. У нас є також українські партнери, з якими ми працюємо на місцях.

Більшість представників вашої команди мають військове минуле?

Так, зараз уся моя американська група має військове минуле.

У вашій групі всі – не українці? Чому ви ризикуєте, рятуючи українців?

Для нас немає різниці між українськими чи американськими цивільними. Коли країни починають війну, у ній беруть участь політики й військовики. Але посередині залишаються мирні люди, які платять найвищу ціну.

Кирило та його родина щасливо жили на прекрасній фермі у гарній місцині, вони не зробили нічого нікому поганого – ані Україні, ані Росії. Вони просто жили, щасливо, нікого не чіпали. Допоки не прийшла жорстока, жорстока сила і зробила їх жертвами воєнних злочинів. Ось що сталось.

Тож чи важливо, що він – поляк, українець, американець чи китаєць? Ні. Ніхто не заслуговує на таке ставлення. Тому це й є воєнний злочин. Тому що це насильство проти людяності. Кирило та його родина – перші американські жертви воєнних злочинів, які вижили, було багато людей, які не вижили.

З якою метою ви розповідаєте про свою діяльність у медіа?

Звучить смішно, але нам дуже потрібне фінансування. Ми з командою готові працювати, ми любимо виконувати ці операції. Але реальність у тому, що нам потрібні гроші, все коштує чимало.

Ми волонтери, нам не платять. Ми з командою у дорозі – з серпня 2021. І ми не заробляємо. Може, в якийсь момент це зміниться, ми говоримо про це, бо це довгий час, і наші родини не дуже раді, бо вдома треба оплачувати рахунки. Але наші операції дуже дорогі. Але якщо у мене вибір – взяти собі сто доларів чи заплатити їх за бензин в Україні, щоб витягти Кирила, то як я можу на цьому заробити?

Держсектар Блінкен та міністерка у справах Європи та закордонних справ Франції Колонна погодились продовжувати непохитну підтримку України

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові привітав Кетрін Колонну з призначенням на посаду міністерки у справах Європи за закордонних справ Франції та обговорив глобальні проблеми, з якими США та Франція бореться разом.

«Держсекретар та міністерка Колонна погодились на важливості продовження непохитної підтримки України та підтримці значної ціни для президента Путіна за його війну за вибором», - йдеться у повідомленні Держдепу.

Сторони обговорили кроки, які Сполучені Штати та Франції можуть здійснити разом, щоб підтримати рух країн, які відповідають умовам, до членства в ЄС. Вони також обговорили НАТО, в тому числі кращі шляхи підтримати Фінляндію та Швецію у їх прагненні приєднатися до Альянсу, як також ключові питання напередодні саміту в Мадриді.

«Обидва погодились не необхідності відповісти на нагальне питання харчової безпеки та продовольчі потреби мільйонів людей в уразливих ситуаціях по всьому світу, які погіршились через брутальну війну Росії проти України», - йдеться у повідомленні відомства.

В матеріалі використані джерела Держлепу США

Більше

XS
SM
MD
LG