Спеціальні потреби

Актуально

Різке падіння викидів в атмосферу під час пандемії поновило дискусію навколо проблеми кліматичних змін

Введення режиму домашньої ізоляції дало поштовх непередбачуваному експерименту – що станеться з планетою, якщо більшість забруднюючих довкілля діяльності припиниться?

Експерти прогнозують, що широкомасштабні перебої повсякденного життя через коронавірус призведуть до найбільшого з часів Другої Світової війни зменшення кількості викидів в атмосферу. Міжнародне Агентство з Енергетики прогнозує, викиди вуглецю в атмосферу у 2020 знизяться на 8%. МАЕ зафіксували п’ятипроцентне падіння по світу в цілому цих показників за перші три місяці року у порівнянні з 2019-им. У США ця цифра становила 9%.

Втім, це не вирішує питання кліматичних змін, кажуть експерти, стверджуючи, що для цього потрібно подібне падіння викидів протягом років. «Падіння викидів на 8 відсотків – це значна цифра, але якщо наступного року викиди залишаться на тому ж рівні чи зростуть, цього буде недостатньо, щоб вирішити задовольнити наші кліматичні потреби», - каже науковець Стенфордського Університету Роб Джексон.

Тим часом, групи захисту довкілля не підтримують карантинні заходи як засіб боротьби проти кліматичних змін. Натомість, вони закликають до довготермінових інвестицій в лагідну до довкілля інфраструктуру, які б посилили розвиток системи громадського транспорту та забезпечила би безболісний перехід до використання електричних авто.

«Закритися та сидіти по домах – це не вирішую проблеми кліматичних змін. Ям ми інвестуємо в наші поставки енергії по світу – це принесе зміни», – каже кліматолог Бренда Еквурцель.

Демократи в Конгресі роками намагаються провести законопроекти, які передбачать введення податкових пільг для індустрії відновлювальної енергетики, але поки що безрезультатно.

Тим часом, різке падіння викидів за таких короткий час під час пандемії вже дало видимі результати, особливо у таких містах як Лос-Анджелес, де зазвичай лінія міського горизонту не видна через важкий смог.

Дивіться також: В Німеччині знесли атомну електростанцію

В Німеччині знесли атомну електростанцію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG