Спеціальні потреби

Вбивця американських сикхів міг бути нео-нацистом


Триває слідство у справі сорокарічного Вейда Пейджа, який у неділю здійснив озброєний напад на храм сикхів у місті Мілвокі, штаті Вісконсин. Від рук нападника загинуло шестеро людей, троє нині перебувають у лікарні у критичному стані.

Основна версія мотиву злочину – расова ненависть.Триває слідство у справі сорокарічного Вейда Пейджа, який у неділю здійснив озброєний напад на храм сикхів у місті Мілвокі, штаті Вісконсин. Від рук нападника загинуло шестеро людей, троє нині перебувають у лікарні у критичному стані. Основна версія мотиву злочину – расова ненависть.
Ім‘я сорокарічного нападника, колишнього військового та за деякими джерелами скінхеда та расиста – Вейд Майкл Пейдж. При здійсненні нападу він використав напівавтоматичний пістолет
"Там було багато родин, батьків зі своїми дітьми, які просто прийшли у храм розпочати день зі служби. А батько готувався до проповіді", - каже Амардіп Каліка, син президента мечеті.

Нападник почав стріляти ще на подвір‘ї перед самими початком ранкового служіння. Відтак увірвався у храм.

Першим на місце події прибув ветеран місцевої поліції з двадцятирічним стажем. Він кинувся на допомогу жертвам, а відтак сам став мішенню нападника.

Пейдж загинув на місці подій. Зараз троє людей перебувають у лікарні у критичному стані, серед них і поліцейський Браян Мерфі, якого вже назвали героєм.

Поліція Оук Крік, тим часом, намагається встановити мотив злочину.

Правоохоронці кваліфікують злочин як акт домашнього тероризму. Правоохоронці підозрюють Пейджа у зв’язках з нео-нацистськими групами. Напівавтоматичний дев’яти міліметровий пістолет він придбав легально лише за вісім днів до нападу у містечку Вест Алліс, що неподалік Мілвокі.

Відразу після трагедії громада Мілвокі зібралась у центральному парку у жалобі за загиблими та щоб підтримати трьох поранених, які борються за життя у лікарні.

Поліція продовжує збирати інформацію, яка б дала можливість скласти повну картину того, як сталася трагедія. А для місцевої громади сикхів це лише початок довгого процесу одужання.
XS
SM
MD
LG