Спеціальні потреби

Актуально

Таємниці довголіття

Населення світу старіє! Люди живуть сьогодні довше.

У США тривалість життя чоловіків становить в середньому 75 років. Жінки живуть на 5-6 років довше. Середній вік в Україні – 68 років. За даними ЦРУ (Factbook), Україна знаходиться на 149 місці з 223-ох країн світу за тривалістю життя.

Бажаєте збільшити тривалість життя? Здійснюйте щоденні прогулянки, бажано у швидкому темпі, - радять медики.

Не так багато людей, які доживають до 100 років, водять автомашину. Але Мазарін Винґейт не тільки щодня сідає за кермо, він ще й ходить на роботу. Шість днів на тиждень він прибирає на пошті у штаті Меріленд. Мазарін влаштувався там 40 років тому, коли йому було 60. Не дивлячись на свій поважний вік, Мазарін на здоров’я не скаржиться. На прохання поділитися таємницею свого довголіття, він, ніяковіло, відповів:

«Рухайтеся, більше рухайтеся».

Це все? Просто рухатися?

«Рухайтеся», повторює Мазарін.

Ходити на роботу у 100 років вдається не багатьом, а от дожити до 100 років вже не рідкість.

Нещодавно у Каліфорнії столітній ювілей відзначили сестри-близнючки. Як і Мазарін, зі здоров’ям у них все гаразд. Пам’ять не зраджує, енергії вистачає і на сімейні зустрічі і на розваги, як наприклад настільні ігри, які сестри обожнюють. Їх секрет?

«Постійно рухатися!»

Ніл Бакголдц – голова Національного інституту вивчення старіння каже, що довголіття населення починає ставати глобальною проблемою:

«Кількість людей похилого віку, і не тільки у Сполучених Штатах, але й у світі, збільшується. Найбільш зростаючою групою у США є ті, кому за 85».

Науковці пояснюють довголіття низкою факторів,серед них - поступ у лікуванні багатьох смертельних недуг, здорове харчування та, як свідчать, ці дослідження, рухова активність, що впливає на якість та тривалість життя.

У цьому експерименті дослідники замірювали швидкість ходьби старших людей. Піша хода прискорює роботу м’яз, позитивно впливає на роботу серцево-судинної та дихальної систем, - говорить професор Пітсбургського університету Стефані Студентскі, яка очолювала дослідження.

Дослідження, що тривали майже 20 років, дозволили зробити висновки -- швидка ходьба – не менше 30 хвилин щоденно - продовжує життя людини.

На базі експериментів науковці також створили діаграму, що повинна допомогти медикам покращити лікування пацієнтів похилого віку.

Професор Студентскі визнає, що швидка ходьба не в усіх випадках є гарантом довгого життя. Усе ж вона радить старшим людям не відмовлятися від прогулянок навіть повільним кроком.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG