Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Час загравань Заходу з Путіним завершився (світова преса)


Світова преса пише, що лідерам Заходу вже слід зрозуміти, що час загравань з Росією Путіна завершився. Російське ембарго на імпорт продуктів харчування вказує, що Росія та Захід перебувають у стані війни одне з одним. Також аналізуються недавні малоафішовані відставки в силовому секторі Росії.

Лондонська Times пише, що нині Кремль намагається виграти час аби подумати над своїми подальшими діями – чи то піти на ескалацію української кризи чи ж шукати шляхів виходу з неї. Але Захід має чітко дати зрозуміти, що загравання з його боку з Кремлем не буде. Газета пише, що Путін все менше переймається тим, що на нього все більше й більше у світі дивляться як на парію. Вдома – як носій нового і чітко антизахідного російського націоналізму – Путін ніколи не мав більшої популярності аніж зараз. Будь-яка західна відповідь, яка не враховуватиме глибину підтримки Путіна всередині Росії чи масштаби його амбіцій, не матиме шансів змінити його поведінку. Газета пише, що нині «гуманітарний конвой» з Москви має підійти до українського кордону. Київ вимагає права провести інспекцію вмісту вантажівок на контрольованих українськими прикордонниками пунктах. Де б не опинився конвой, він надає Путіну час на роздуми – чи шукати стратегію виходу з кризи чи далі накручувати ескалацію конфлікту в Україні. І було б наївним очікувати, що він обере більш безпечний варіант, вказує газета. Путін присвячує теперішній президентський термін новій місії для виправлення приниження Росії після розпаду колишнього СРСР і для збирання сусідів Росії в новий антизахідний альянс. Будь-які голоси в його найближчому оточенні, які закликають до стриманості, залишаються ним непочутими. Але європейські лідери, які нині у відпустках, і президент Обама, який також відпочиває, мають встати з шезлонгів і дати чітко зрозуміти Путіну, що час загравань з ним завершений.

Газета Washington Post пише, що російське ембарго на імпорт продуктів харчування означає, що Росія повністю перебуває у стані війни із Заходом. Заборона на імпортні продукти із Заходу вже призвела до цінового стрибка і черг у деяких супермаркетах. Ціни й без того зростали ще до ембарго, а тепер різко підскочать. Не виключений і дефіцит деяких продуктів. Але російська державна пропаганда невпинно працює над тим, що населення асоціювало нестачу харчів не зі спогадами про неефективну радянську економіку, а з боротьбою часів Другої світової війни і героїчною пожертвою. А країна, яка оголошує війну, робить це не лише стосовно зовнішнього ворога – у даному випадку Заходу, який уособлюється Україною, – але й шукає ворога внутрішнього. У березневій промові в парламенті щодо анексії Криму Путін говорив про «п’яту колону» «зрадників», які працюють у Росії на Захід. Оголошуючи харчове ембарго, Путін розірвав нелегке перемир’я з частиною населення, на яку він дивиться з підозрою: тими, хто полюбляє відвідувати кафе і ресторани. Високі ціни на нафту дали можливість Путіну в перше десятиліття при владі збудувати авторитарну модель, а новий клас заможних росіян готовий був змиритися з цим, бо відкривав для себе гарну їжу й гарні вина в приємних ресторанних інтер’єрах. Існування гарних московських ресторанів, пише газета, несумісне з середньовічною войовничою державою, в яку Росія себе перетворює. Відтак оголошуючи харчове ембарго, Путін, можливо, послабив позиції свого уряду.

Видання The Interpreter запитує: чому Путін днями звільнив 18 чільних силовиків зі Слідчого комітету, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ Росії? Цей несподіваний і таємний крок дав привід поширенню теорій, що цей крок якось пов’язаний з Україною. Чи то під гарячу руку потрапили ті, хто погано виконують свої функції в російській агресії проти України, або ж покарані ті, хто якимось чином причетні до теорії змови щодо нібито планів збиття літака «Аерофлоту» в небі Східної України (щоб покласти потім провину на Україну) і Путін хоче від них дистанціюватися. Навряд чи це напряму пов’язано з Україною, пише видання. Йдеться радше про посилення слабких ланок всередині країни, щоб була більша ефективність усе більш авторитарної системи для дій в Росії і на зовнішній арені.

Передрук з "Радіо Свобода"

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG