Спеціальні потреби

Актуально

Активісти борються за збереження диких коней на ‘Дикому Заході’ США

Дикі коні – легендарний символ Дикого Заходу. Вони переважно пасуться на великих відкритих пасовиськах, що належать до державних земель. Аби упередити надмірне розмноження, Агентство з управління державними землями час від часу виловлює коней. Але охоронці природи кажуть, що ця практика є негуманною та виступають проти вилову коней.

Тисячі диких коней скачуть просторами десяти штатів на Заході Сполучених Штатів. Вони охороняються законом та живуть у місцевості, де майже немає людей. Активістка Американської кампанії за збереження диких коней Сюзан Рой каже:

«Це хвилюючий досвід. Це навчальний досвід. Воно дійсно близько до людей скрізь».

Рой та інші охоронці диких коней приїхали до Вашингтона, аби висловити протест проти вилову коней Агентством з управління державними землями. Уряд наразі переселяє коней з Заходу країни на Схід та Південь. Кількість коней не знищується. Їх розміщують на огороджених пасовиськах чи в загонах, звідки кожен бажаючий їх може забрати додому. Однак, через економічний спад з’являється все менше бажаючих стати власником коня. Наразі більше коней перебуває на огороджених територіях, ніж на відкритих пасовиськах. Рой каже, що, незважаючи на закон про захист цих тварин, уряд має інші пріоритети:

«Агентство з управління державними землями керує цими землями не в інтересах суспільства, а в інтересах тих приватних власників, корови яких пасуться на державних землях».

Речник Агентства з управління державними землями Том Ґорі запевняє, що уряд цінує коней. Однак, вимушений виловлювати тварин, оскільки їх стало на десять тисяч більше, ніж може прогодуватися на цих землях:

«Ми не займаємося знищенням коней, як кажуть деякі наші критики. Ми лише намагаємося зменшити кількість до прийнятної. Ми не хочемо, аби вони почали вмирати від голоду.

Захисники природи кажуть, що уряд має застосовувати інші методи. Сюзан Рой каже:

«Такі, як контроль за народжуваністю коней та обмеження використання державних земель для випасу домашних тварин».

В агентстві кажуть, що застосовують методи контролю народжуваності. Щоправда, вже після вилову коней. Адже зробити це з тисячами тварин, які пасуться на території в мільйони гектарів, – неможливо.

Говорить речник Агентства з управління державними землями Том Ґорі:

«Наразі не існує технології застосування контролю над народжуваністю для популяції коней, яка зростає на двадцять відсотків щороку, або подвоюється кожні чотири роки.

Агентство має 63 мільйони доларів на програму з контролю диких коней цього року та просить виділити з бюджету 75 мільйонів на наступний рік. Чиновники також просять уряд ще 42 мільйони на купівлю додаткових ділянок землі для розміщення коней. Незважаючи на протиріччя, обидві сторони

погоджуються, що ця програма є занадто дорогою. Том Ґорі каже:

«Ми б із задоволенням припинили цю програму. Критики кажуть, що переміщення коней є порожньою тратою грошей. Все це має зупинитися, коли ця проблема буде вирішена».

Мало хто хоче брати дорослих диких коней, а їх вилов не вирішує проблеми, але прийнятної альтернативи поки що не існує.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG