Спеціальні потреби

Всесвітня продовольча програма ООН збільшує допомогу потребуючим українцям


Всесвітня продовольча програма ООН збільшує екстрену операцію у Східній Україні для прогодування близько 190 тисяч уразливих людей, які в результаті конфлікту опинилися в поганій ситуації неподалік фронтової лінії.

ВПП також створила запаси продовольства неподалік району конфлікту у передбачуванні додаткової хвилі людей, які втікають від насильства.

Заступник регіонального директора ВПП Карло Скарамелла заявив: «Гуманітарна ситуація протягом останніх кількох місяців погіршилася в Донецькій і Луганській областях. Люди втікають зі своїх домів, шукаючи захисту у родичів, у притулках, зданих на прокат квартирах і навіть у залізничних вагонах».

У найближчих місяцях організація збільшить допомогу для 110 тисяч людей, яким потрібна негайна допомога, зокрема в оточених районах, де дотуп до продовольства обмежений.

За приблизними підрахунками, в Україні понад один мільйон людей залишили свої домівки від початку кризи. Багато із них вичерпали свої заощадження і не можуть влаштуватися на роботу.

У східному районі України різко збільшилися ціни на продовольчі товари. Згідно з недавно проведеними дослідженнями, ціни хліба і молока збільшились на 30%, а м’яса і сиру на 75-80%, у порівнянні з минулим роком.

Всесвітня продовольча програма розпочала операції в Україні у серпні минулого року і вже надала харчові талони і харчові пакети на загальну суму 21.5 мільйона доларів. Для продовження допомоги до чевня цього року організації потрібно негайно дев’ять мільйонів доларів.

XS
SM
MD
LG